Bugatti Chiron Sport

Bugatti Chiron Sport

Ak ste jedným z tých, ktorí sa zaujímajú o automobil Bugatti Chiron a želali si, aby bol o niečo viac športovým, odpovede na vaše modlitby boli vypočuté.

Bugatti počas včerajšieho dňa na autosalóne v Ženeve pre rok 2018 predstavila nový model Chiron Sport.

Sport má rovnaké čísla čo sa týka výkonu ako aj zrýchlenia, podobne ako štandardný Chiron, ale s výrazne lepšou dynamikou ovládania a jazdy.

Tým sa stal ešte oveľa pôsobivejším, keďže pôvodný Chiron si za posledné 2 roky naozaj vedel získať svoju popularitu.

Bugatti Chiron Sport.

Bugatti Chiron Sport.

 

Prezident spoločnosti Bugatti Automobiles – Stephan Winkelmann vo vyhlásení uviedol: “Chiron Sport sa stal čoraz rýchlejším a jeho nová živosť, najmä čo sa týka zákrut, prináša oveľa emotívnejšiu skúsenosť pre vodiča na cestách s mnohými točitými cestami, ako aj v oblasti pretekárskych okruhov.”

Podľa Winkelmanna je Chiron Sport zameraný na kupcov, ktorí požadujú dynamickejšie jazdné vlastnosti.

Súvisiace: Saudský princ od Bugatti kúpil koncept Vision Gran Turismo. Aj s Chironom

Bugatti tak s Chironom nastúpila na režim chudnutia. Zahŕňa ľahšie kolesá a použila uhlíkové vlákna v oblastiach, ako je stabilizátor, stierač čelného skla a kryt medzichladiča.

Bugatti Chiron Sport.

Bugatti Chiron Sport.

 

Celkovo je Chiron Sport o približne 18 kilogramov ľahší ako Chiron.

Bugatti tiež vybavil Chiron Sport novým zavesením, ktoré je v priemere o 10% tuhšie ako systém na existujúcom Chirone.

To všetko v kombinácii s vyvinutejším riadením a navýšením skutočného vektorového krútiaceho momentu, umožňuje novému Chironu Sport vyskúšať to, čo naozaj dokáže.

Podľa skupiny VW Group, ktorá je vlastníkom tejto luxusnej značky, je verzia Sport na talianskej skúšobnej trati Nardo o 5 sekúnd rýchlejšia ako štandardný Chiron.

Interiér Bugatti Chiron Sport.

Interiér Bugatti Chiron Sport.

 

Napriek tomu, že údaje o výkonu a priamej výkonnosti sa nezmenili, napriek tomu zostávajú ohromujúce.

Bugatti môže dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za menej ako 2,5 sekundy a za 18,6 sekundy až 300 km/h. Skutočná najvyššia rýchlosť Chironu je zatiaľ neznáma, ale súčasná hodnota je stále na úrovni 420 km/h. Bugatti však očakáva, že skutočná maximálna rýchlosť Chironu bude oveľa bližšia k rýchlosti 480 km/h než 420 km/h.

Súvisiace: Na trh príde luxusná loď Bugatti od $ 2 miliónov

Výkom stále pochádza z dravého motora. Šesťlitrový quad-turbo W16 je výstižným. Produkuje 1500 konských síl a pri najvyššej rýchlosti môže nádrž Chironu za menej než 10 minút vyčerpať 100 litrov.

Bugatti Chiron Sport zo zadu.

Bugatti Chiron Sport zo zadu.

Cena štandardného modelu Bugatti Chiron začína na úrovni okolo 3 miliónov dolárov. Špeciálne dobroty značky Chiron Sport však tlačia jeho východiskovú cenu na 3,26 milióna dolárov. Keďže červený a čierny Chiron Sport v Ženeve stál ohromujúci 3,672 milióna dolárov, podľa spoločnosti Bugatti sa pravdepodobne jedná o najdrahším automobil, ktorý sa v Ženeve počas roku 2018 prezentuje.

Bugatti plánuje obmedziť celkový počet postavených modelov Chironu, vrátane nového vozidla Chiron Sport, na 500 áut. Doteraz sa už predalo 300 kusov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: New Atlas, Fortune

Facebook komentár