Cena_Bitcoin_vyskocila_nad_1000_dolarov_Prvykrat_za_3_roky_2016

Digitálna mena Bitcoin odštartovala do nového roka tým, že počas obchodného dňa skončila obchodovanie nad úrovňou $ 1 000, čo bolo po prvýkrát po troch rokoch.

Nastalo tak potom, čo prekonala všetky meny svetových centrálnych bánk, keďže v roku 2016 získala až 125 percent.

Bitcoin, ktorá je tzv. “kryptomenou”, ktorá nemá ústredný orgán, sa namiesto toho spolieha na tisíce počítačov po celom svete, ktoré overujú transakcie a do systému pridávajú nové bitcoiny. V rámci európskeho burzového operátora Bitstamp tak vyskočila o 2,5 percenta na 1 022 dolárov, čo bola jej najvyššia úroveň od decembra 2013.

Kryptomena bola podľa údajov CoinDesk obchodovaná na úrovni 1021 dolárov a jej trhová kapitalizácia presahujúce 16 miliárd dolárov.

Súvisiace:
Už bol schválený prvý regulovaný investičný Bitcoin fond na svete
Toto mesto sa môže stať svetovým centrom kapitálu meny Bitcoin

Bitcoin si počas posledných niekoľkých mesiacov získala svoju rozsiahlu popularitu a to vďaka celej rade faktorov, ako je znehodnotenie jüanu, geopolitické neistoty a zvýšeniu dopytu od profesionálnych investorov, so zameraním na triedu aktív.

Bobby Lee, ktorý je výkonným riaditeľ BTC China, ktorá je jednou z najväčších svetových burzových operátorov pre menu Bitcoin po telefóne povedal: “Sme svedkami následkov nulových úrokových sadzieb. Takže mena Bitcoin predstavuje zdravú pripomienku toho, že jednotlivci nemusia držať americké doláre alebo čínske juany, ktoré sú predmetom kontroly kapitálu a poklesu kúpnej sily. Jedná sa tak o novú triedu aktív.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, TheGuardian

Facebook komentár