Cena_Bitcoinu_v_strate_pokracuje_klesa_na_15_mesacne_minimum

Tento týždeň priniesol viac zlých správ pre investorov Bitcoinu.

Najväčšia kryptomena sveta v piatok klesla až o 11 percent na minimum vo výške 3 293,31 dolárov, čo je podľa údajov spoločnosti CoinDesk najnižšia úroveň od septembra 2017. Počas uplynulých siedmich dní cena bitcoinu klesla o viac ako 20 percent.

Pokles cien nasleduje po biednom novembri. Virtuálna mena skončila mesiac november v strate 37 percent, čo je najhorší pokles od apríla 2011, kedy kryptomena mena klesla o 39 percent.

Ďalšie hlavné kryptomeny v piatkovom obchodovaní prepadali. XRP, ktorá je druhou najväčšou virtuálnou menou podľa trhovej hodnoty, klesla o 7 percent, zatiaľ čo Éter klesla o 11 percent.

Timothy Tam, ktorý je generálnym riaditeľom výskumnej firmy pre oblasť digitálnych mien – CoinFi poznamenal, že veľký prepad ceny bitcoinu bol realizovaný z dôvodu “kombinácie” faktorov.

Súvisiace: Cena Bitcoinu z maxím v strate už viac ako 80%

Spoločnosť SEC vo štvrtok rozšírila očakávané schválenie tzv. ETF fondu do 27. februára. Zatiaľ čo Gabor Gurbacs, ktorý je na čele úsilia okolo ETF v spoločnosti VanEck, uviedol, že tento krok sa očakával – trh tak naďalej reagoval.

Tam ďalej poznamenal: “Historicky existuje cenová korelácia s očakávaním schválenia ETF fondov a pohybom smerom nadol, ak ETF fond dostane odmietavé stanovisko alebo dátum sa presunie na neskorší termín,” … “Sentiment medzi retailovými investormi v kryptomenovon priestore je už negatívny, takže všetky negatívne správy, ako je táto, spôsobujú nadmernú reakciu.”

Michael Moro, generálny riaditeľ spoločnosti Genesis Trading, uviedol, že na rozdiel od predchádzajúcich dramatických týždňov okolo virtuálnej meny Bitcoin Cash, správanie na trhu sa nezdá byť poháňané udalosťami.

Moro poznamenal: “Vyzerá to, že pokračovanie v obchodovaní s hybnou silou bolo vidno na tomto trhu po celý rok 2018,” … “Záujem okolo poklesu cien tak naďalej rástol, keďže traderské firmy mali záujem využiť volatilitu.”

Graf ceny Bitcoin za posledný týždeň:
Cena_Bitcoinu_v_strate_pokracuje_klesa_na_15_mesacne_minimu_1

Moro tiež zaznamenal nárast odpredaja spomedzi niektorými dlhodobými držiteľmi bitcoinu.

Ďalej poznamenal: “Zdá sa, že všeobecné trhové sentimenty môžu spôsobiť, že táto “kryptomenová zima” môže trvať ešte nejaký čas a príliš veľa ľudí neočakáva v roku 2019 obnovu v tvare V.”

Súvisiace: Ceny kryptomien sa neustále znižujú. Kedy dosiahnu dno?

Pozorovanie veľrýb

Mohlo by to byť tiež špekuláciou, že určitý veľký investor odpredal svoje rozsiahle podiely v digitálnej mene Bitcoin. Tam zo spoločnosti CoinFi zistil presun kryptomeny Bitcoin v hodnote približne 231 miliónov dolárov, ktorá sa premiestňovala z peňaženky, ktorá bola nedotknutou od roku 2014.

Tam poznamenal: “Do 15-20 minút od tohto signálu sa trhy okamžite začali pohybovať,” … “Opäť je to reakcia. Malí investori pôsobia na špekulácie a surové emócie.”

Problém je v tom, že signál – prenos peňaženky – bol “veľmi reálny”. CoinFi poskytuje dáta okolo signálov niektorých veľkých investorov a podľa Tama ak sa aj jeden z nich rozhodne likvidovať svoju pozíciu na základe tohto signálu, by mohol vykonať spustenie reťazovej reakcie.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Yahoo

Facebook komentár