Centralna-banka-zrusila-predaj-dlhopisov-kvoli-vypadkom-internetu

Austrálska centrálna banka, poštové služby a niekoľko komerčných poskytovateľov pôžičiek, ako aj ďalšie spoločnosti vo štvrtok čelili rozsiahlym výpadkom internetu, čo malo za následok narušenie účtov zákazníkov a finančné transakcie, avšak niektoré služby boli čoskoro obnovené.

Jedna z dotknutých spoločností – Virgin Australia, uviedla, že je „jednou z mnohých organizácií, ktoré zažili výpadok systému doručovania obsahu Akamai“, aj keď situácia bola čoskoro vyriešená.

Druhá najväčšia letecká spoločnosť v krajine uviedla, že na autentifikáciu IT sietí použila spoločnosť Akamai Technologies Inc.

V e-mailovom vyhlásení hovorca spoločnosti Akamai doobeda uviedol: „Sme si vedomí tohto problému a aktívne pracujeme na čo najskoršom obnovení služieb.“

Mnoho ďalších webových stránok v Austrálii vrátane tých, ktoré patria centrálnej banke, Commonwealth Bank of Australia, Westpac Banking Corp a Australia and New Zealand Banking Group, sa po výpadkoch tiež začali vo štvrtok neskoro popoludní vracať späť do online režimu.

Centrálna banka Austrálie z dôvodu technických ťažkostí zrušila operáciu nákupu dlhopisových štátnych dlhopisov.

Podľa webstránky pre sledovanie výpadkov Downdetector v štvrtok ráno došlo k prerušeniu prevádzky aj na webových stránkach významných amerických leteckých spoločností, American Airlines, Southwest Airlines, United Airlines a Delta Air Lines. Webové stránky boli obnovené zo zálohy zhruba za hodinu.

Okamžite nebolo jasné, či výpadky v Austrálii sú spojené s výpadkami v USA.

Výpadky ktoré nastali prevažne v Austrálii nastali niečo vyše týždňa po tom, čo tisíce vládnych, spravodajských a sociálnych médií po celom svete zasiahla negatívna technická záležitosť spojená s americkou cloudovou spoločnosťou Fastly.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár