Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com 

Po vydaní silnej správy o zisku za druhý štvrťrok, sociálna sieť LinkedIn trvá na tom, že sa jej obchodný model a globálny dosah odlišuje od svojich konkurentov.
 

Nerovnomerné tempo ekonomického rastu si vyberá svoju daň na podnikoch a uchádzačoch o zamestnanie. Napriek tomu CEO spoločnosti Linkedin, Jeff Weiner povedal pre CNBC, že jeho sieť je tým pravým miestom ako pre jednotlivcov tak aj pre podniky v nepokojnom stave ekonomiky.

 
Ľudia sa stále viac obracajú na LinkedIn o pomoc, hlavne keď je ekonomika v ťažkých časoch,” povedal Weiner a dodal, že globálny dosah spoločnosti a jej zameranie na profesné siete pomáha podnikom a jednotlivcom “využívať ich sieť napríklad na nájdenie práce
 
Tejto sieti, ktorá poskytuje priestor ako aj pre uchádzačov o zamestnanie tak aj pre poskytovateľov práce, sa do značnej miery podarilo uniknúť investorom, ktorí obliehali ďalšie sociálne siete ako sú Facebook, Zynga a Pandora.
 
Na otázku, čo robí jeho spoločnosť čo ju odlišuje od ostatných komunitných webov, CEO LinkedInu Jeff Weiner odpovedal: “Sme teraz niekde na úrovni 175 miliónov členov na globálnej báze,” 
 
Aj keď to je len zlomok z takmer 1 miliardy používateľov Facebooku, LinkedIn kladie dôraz na odbornosť sieti – neposkytuje, hry a aplikácie pre osobné záujmy – čo ju odlišuje od mnohých svojich konkurentov, povedal.
 
Priame zameranie LinkedInu na podnikanie ju člení ako “jedinečnú v tomto smere,” povedal Weiner.
 
Vo svojej správe o príjmoch, LinkedIn uviedol, že viac ako 15 percent nových registrácií je z mobilov, čo je až 5 percentné navýšenie oproti minulému štvrťroku. Weiner povedal, že mobilný segment sociálnej siete je “je aj naďalej našou najrýchlejšie rozvíjajúcou sa službou.

(Preložil: Dávid Čačík, zdroj: CNBC)

 

Facebook komentár