Česká spoločnosť antivírusového programu – Avast, kupuje jednu zo svojich najväčších konkurencií, AVG Technologies. Spolu budú vedieť lepšie konkurovať lídrovi na trhu, slovenskému ESETu.

Za každú akciu mal Avast zaplatiť približne o jednu tretinu viac, než za ktorú sa akcie predávali na burze. Spolu sa jedná približne o 1,3 miliardy dolárov.

Korene Avastu, ktorá je jednou z najväčších technologických spoločností zameraných na ochranu proti vírusom siahajú do Prahy a roku 1988. Za 28 rokov sa stihli vybudovať na spoločnosť, ktorá ovláda takmer jednu pätinu celého trhu s antivírusovými ochranami na celej planéte. Aktuálne chcú vďaka získaniu firmy AVG Technologies svoj podiel na trhu ešte zväčšiť. Za spoločnosťou Avast stojí aj investiční fond CVC Capital Partners.

Súvisiace: Interaktívne 3D mapy svetových kybernetických útokov v reálnom čase

Spoločnosť vysvetlila: „Akvizícia AVG nám pomôže lepšie zväčšovať sa, vylepšiť technológie, ako aj rozrásť sa do ďalších štátov.“

AVG jej českí zakladatelia predali už v roku 2001, v súčasnosti sídli v Holandsku a v roku 2012 boli jej akcie uvedené na burzu. Avast je stále súkromnou verejne neobchodovanou spoločnosťou sídliacou v Prahe.

Transakciu schválila aj správna rada a dozorná rada AVG a odporúčajú akcionárom ponuku akceptovať.

Spojená spoločnosť bude mať inštalované svoje produkty podľa oznámenia na 400 miliónoch zariadení, z toho 160 miliónoch mobilných. 

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Facebook komentár