Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_44

Zabudnite na luxusné hotely a letenky prvej triedy. Tu je prehľad toho, ako skutočne cestujú veľmi bohatí jednotlivci sveta, od arktických expedícií až po súkromne prenajaté ostrovy na Maldivách.

&Beyond – súkromná expedícia v Afrike

Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_1
Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_11

Neviete sa rozhodnúť kam do afrického safari? So súkromnou leteckou expedíciou &Beyond sa ani nebudete musieť! Ponúka 15- a 19-dňové prehliadky naprieč východnou a južnou Afrikou, luxusnú safari výstroj, súkromnú leteckú dopravu do a zo vzdialených buší v Keni, Tanzánii, Botswane, Južnej Afrike, v Rwande a aj mimo nej. Na svojej ceste si môžete prvýkrát vo svojom živote vyskúšať množstvo netradičných aktivít ako sledovanie goríl, dobrodružstvo v súkromnom teplovzdušnom balóne, celodenné safari, či potápanie so žralokmi v jaskyniach, a to všetko pod dohľadom popredných expertov v oblasti pamiatok a divej zveri. Iné výhody: súkromné letiskové terminály, hody a zariadenia na výdaj batožiny.

 

MV Cape Race – Arktická Expedícia

Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_22

MV Cape Race je komerčnou rybárskou jachtárskou expedícia ktorej (7 000 míľ) plavebný rozsah zabezpečuje dostatočnú silu no to, aby sa dostala aj do najvzdialenejších oblastí Arktídy. Ak sa plavidlo práve nepoužíva na vedecké expedície alebo filmové projekty, prenajíma sa prominentným cestujúcim dychčiacim po dobrodružstve. Na palube sa nachádza mahagónom obložený salón, sauna a expanzívne predné paluby ideálne na pozorovanie divokej zveri a fotografovanie známych ľadovcov ako sú Jakobshavn a Sermia.

Four Seasons – Privátna trysková expedícia

Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_3
Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_33

Toutu spoločnosťou môžte preletieť celý svet za menej ako 80 dní. Luxusný hotelový reťazec posiela cestujúcich na 24-dňové výlety po celom svete so zastávkami v mestách po celej Ázii, Afrike, Amerike a Európe, zatiaľ čo letíte na súkromným tryskáčom a zostávate v najexkluzívnejšom prostredí – všetko iba za 135 000 dolárov na osobu. Mestá, v ktorých sa zastavíte závisia od mesiaca v ktorom plánujete túto dovolenku, ale náš vysnívaný smer je Seattle-Tokyo-Peking-Maledivy-Serengeti-Istanbul-St. Petersburg-Marrákeš- Boston.

Francúzska riviéra z luxusných jácht

Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_4
Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_44

V prípade dovolenky kombinujúcej súkromie a bezkonkurenčný luxus je ideálnou voľbou spoločnosť Bey and Jay s jej labutími okružnými plavbami na jachtách okolo celej Francúzskej riviére. Stojí to veľa peňazí (na CharterWorld sa ceny začínajú na 595 775 dolárov/týždeň), ale k dispozícii budete mať celú loď vrátane dostatočne veľkej luxusnej posádky, ktorá tam bude na to, aby vám a vašim 30 priateľom vyšla v ústrety. Cez deň sa budete plaviť pozdĺž pobrežia Côte d’Azur s možnosťou zaplávať si a ponárať sa v jagavom Stredozemnom mori a v noci budete mať spolu s kamarátmi možnosť okúsiť slávny nočný život v pompéznych prímorských mestách ako sú Saint Tropez a Cannes.

Venice Simplon-Orient Express

Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_5
Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_55

V období rozkvetu bol Orient Express fascinujúcejší ako najlepšie európske hotely. Prevážal prvotriednych pasažierov ako boli Tolstoj, Trockij a Lawrence z Arábie. Ak si v súčasnosti chcete z cesty vlakom spraviť zážitok, ktorý skutočne evokuje nadčasový pôvab originálneho Orient Expresu, nehľadajte nič iné ako Benátsky Simplon-Orient Express, ktorý ponúka luxusnú jazdu počas dvoch dní medzi Londýnom, Parížom a Benátkami. Oplatí sa vyzdvihnúť najmä dokonale obnovené dobové vozy s leptaným sklom a zložitou intarziou, opulentný bar na šampanské a kaviár, ako aj nočné koktejlové udalosti. Uistite sa, že počas jednotlivých zastávok budete mať dostatok času na ochutnávku jedál pripravených kuchármi z čerstvých produktov vrátane bretónskych homárov a slaniskového jahňacieho z Mont Saint-Michel.

Cestovná ponuka šitá na mieru

Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_66

Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_6

Či už sa chcete previezť na saniach ťahaných sobmi, vidieť polárnu žiaru, alebo preskúmať majestátne nórske fjordy, Luxury Action môže zmeniť váš najextravagantnejší cestovný sen v realitu. Táto špecializovaná dovolenková firma sa špecializuje na cestovanie vo Fínsku, Grónsku, na severný pól, a ponúka na mieru sedem- a ôsem-dňovú cestu spolu s unikátnymi outdoorovými aktivitami. Návšteva ľadovcov na Islande, tradičných sáun vo Fínsku a Laponska s chatkami s tradičnou vianočnou tematikou. Luxury Action sa postará o všetky detaily od ubytovania po stravu, takže už nebudete musieť pohnúť ani prstom.

Velaa Private Island – súkromný prenájom ostrova

Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_7
Ako_cestuju_nabohatsi_ludia_sveta_77

Postavený z ničoho za 200 miliónov dolárov, Velaa Private Island je jedným z najexkluzívnejších miest na Maledivách (a to hovorí za všetko.) Tento luxusný atol je domovom hŕstky exkluzívnych víl nachádzajúcich sa nad morskou hladinou, bazénov a súkromných rezidencií, vrátane golfových ihrísk, tenisových kurtov, reštaurácií a širokej ponuky vodných športov (ako šnorchlovanie, potápanie a plávanie s obrími rajami). Celý ostrov si môžete prenajať za 1 milión dolárov za noc (áno, vidíte dobre), ale v prípade, že je to pre vás príliš drahé, môžete si objednať štvorizbovú súkromnú rezidenciu za približne 30 000 dolárov za noc.

Preložil: Martina Kriváková

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, NYTimes, Fortune

Facebook komentár