Tlmočníci sa možno budú musieť venovať alternatívnej kariére, ak na sile začne získavať nová aplikácia prekladania.

Droid Translator app funguje na operačnom systéme iOS a plaforme Android. Má potenciál k revolúcii v osobných a podnikateľských rozhovoroch tým, že do 29. rôznych jazykov prekladá telefónne a video rozhovory a taktiež textovú konverzáciu.

Ale táto aplikácia vytvorená start-up firmou so sídlom na Ukrajine a registrovanej v Českej republike stále potrebuje vykonať veľa úsilia.

( Súvisiace: Schmidt z firmy Google: Technológie môže riadiť zvyšovanie počtu pracovných miest )

Počas nášho skúšobného rozhovoru s jej tvorcom Alexandrom Konovalov-om aplikácia bola mierne neobratnou. Napriek tomu, že reagovala priaznivo, pokiaľ ide o rýchlosť s tradičným výkladom a počas rozhovoru vyprodukovala len niekoľko chýb v preklade.

Konovalov odpovedal na otázky v ruštine, čo sme si dali prekladať do angličtine. On uviedol, že bol inšpirovaný k vytvoreniu aplikácie, pretože chcel, aby sme mohli hovoriť s ľuďmi z celého sveta.

Ďalej povedal: “Chceme vytvoriť univerzálny prostriedok komunikácie medzi ľuďmi”.

Konovalov má tím 12 pracovníkov, ktorí pracujú na vývoji technológie, vrátane piatich programátorov pracujúcich na plný úväzok.

Ďalej povedal: “V budúcom roku chceme mať po celom svete viac než 10 miliónov užívateľov.”

Konovalov-a spoločnosť TIW Innovations uvádza, že odkedy bola aplikácia predstavená v júni minulého roka, bol stiahnutá 120 000 krát.

( Súvisiace: Hydroelektrická revoluce: tudy teče řeka  )

Droid Translator súťaží s radom ďalších prekladateľských aplikácií a služieb, ako je napríklad iTranslate, ale Konovalov uvádza, že žiadna iná služba nevie fungovať v toľkých jazykoch, prostredníctvom mnohých rôznych formátov telefonických hovorov.

Google prekladač vie spracovať text a hovorené slovo v 80 jazykoch, ale nemá možnosť prekladať hlasové alebo video hovory.

Zdroj: LaptopMagazine

Facebook komentár