Počet dní kedy ľudia nechodia do práce z dôvodu choroby je na rekordne nízkej úrovni. S týmto vyjadrením prišla organizácia EEF. ( EEF je najmocnejšou organizáciou zamestnancov vo výrobe s pôsobením v Anglicku).

Prieskum 330. firiem počas posledných dvoch rokov ukázal, že celková úroveň absencie dosiahla rekordné minimum 2,1%, čo sa rovná 4,9 dňa na jedného pracovníka za kalendárny rok.

Avšak, zamestnávatelia vykázali nárast pracovníkov s psychickými problémami.

Vyhlásenie EEF ďalej uvádza: “Pravdepodobne sa prvýkrát jedná o možný dôkaz o vplyve na zamestnanca počas dlhého obdobia recesie a úsporných opatrení”.

Hoci krátkodobé absencia klesla, dlhodobé choroby zaznamenali zvýšenie.

Organizácia taktiež uviedla, že jednému z hlavných programov vlády “fit note” sa nedarí robiť to, prečo bol navrhnutý, aby robil – dostať ľudí späť do práce.

Súvisiace: 

Francúzsko: Zamestnanci sa musia vyvarovať pracovným e-mailom po 18tej

10 vecí, ktoré svojim zamestnancom dá výnimočný šéf

TOP 25 spoločností, kde sa naozaj oplatí zamestnať

EEF ďalej uvádza, že výrobcovia stále viac investujú do riadenia absencie a viac platiť za ošetrenie svojich zamestnancov.

Takmer dve pätiny firiem uviedlo, že dlhodobá absencia v posledných dvoch rokoch vzrástla.

EEF poznamenala, že to do určitej miery odráža skutočnosť, že krátkodobá absencia je lepšie riadená.

Profesor Sayeeda Khan, vedúci predstaviteľ lekárskych poradcov u EEF povedal: “Cestou k znižovaniu absencie je viac pomáhať zamestnancom vrátiť sa k predchádzajúcej práci a podporiť ich blaho, ktoré je tak rozhodujúce pre našu ekonomiku.”

“Ale, napriek zvýšeniu investícií do riadenia chorobnosti a poskytovaniu viacerých výhod pre svojich zamestnancom súvisiacich so zdravím, vedie k zlepšenie celkovej absencie.”

Zdroj: ExecutivesNews

Facebook komentár