Čína, Katar a Kuvajt vedú medzi krajinami zbierku nehnuteľnosti mesta Londýn.

Jeho mestské nehnuteľností prilákali štyrikrát viac kapitálu, než New York, ktorá je číslom 2. vo výbere zahraničných vlád.

Štátne investičné fondy v minulom roku do nehnuteľností v Londýne investovali 8,9 miliardy amerických dolárov. Podľa výskumnej spoločnosti z oblasti realít – Real Capital Analytics: “Londýn samotný tvorí až 44% podiel z investícií do nehnuteľností spomedzi všetkých cudzích štátnych peňazí, prostredníctvom ich suverénnych fondov.

Súvisiace: Najlepšie mesto pre investovanie do luxusných nehnuteľností? Dubaj

Katar bol na najvyššej priečke investícií spolu s Kuvajtom, Čína a Nórsko im boli v pätách.

Katarský fond zvrchovaného majetku vlastní niektoré z najznámejších londýnskych pamiatok, vrátane najvyššej budovy EÚ – Shard, obchodného domu Harrods a častí nehnuteľností v olympijskej dedine. Tento bohatý národ na ropu v posledných troch rokoch do londýnskych nehnuteľností investoval 6,3 miliardy amerických dolárov.

Londýnskej City Hall je vo vlastníctve kuvajtskej vlády.

Súvisiace: 5 najbohatších rodín má majetok, ako 20% najchudobnejších obyvateľov Anglicka

Čína taktiež nalieva svoje peniaze do Londýna. 1,2 miliardy dolárov investovala do objektu s názvom Chiswick Park, kde má domov niekoľko kancelárií nadnárodných firiem, ako je Discovery, Starbucks a Paramount.

Kuvajt investoval 2,7 miliardy dolárov do 13-akrového projektu “More London” na južnom brehu rieky Temža a zahŕňa sídlo v starostu Londýna, Borisa Johnsona.

Nórsko kúpilo podiel v 400-ročnej realitnej spoločnosti Church of England, ktorá vlastní majetok v nóbl časti Mayfair, kde sú predajne Ralph Lauren a Chopard. Krajina zaplatila 544 miliónov dolárov tejto firme anglikánskej cirkvi, kde získala 57,8% podiel na majetku.

Simon Mallinson, generálny riaditeľ spoločnosti Real Capital poznamenal, že výskum ukázal, že tzv. londýnske “trofeje” majú sklon prilákavať veľký počet kupcov.

Súvisiace: Apártmán za $ 240 miliónov: Šialenstvo na trhu nehnuteľností v Londýne

Ďalej poznamenal: “Londýnsky trh vlastní najväčšie a najlikvidnejšie investície do nehnuteľností v Európe.”

Manhattan dosiahol druhé miesto s objemom 2,3 ​​miliardy dolárov, vo forme investícií do nehnuteľností od zahraničných vlád, zatiaľ čo Los Angeles bol na treťom mieste s 1,5 miliardami dolárov.

Zdroj: Telegraph, Reuters

Facebook komentár