Cina_robi_poriadok_medzi_celebritami_a_falosnostou

Čínski vysielatelia a internetové stránky v oblasti zábavy by sa mali vyhýbať propagácii celebrít a pomáhať v ničení falošného publika a miere zobrazení – uviedli štátne médiá v správe Národnej rozhlasovej a televíznej správy.

Toto vyhlásenie prichádza po tom, ako Peking nariadil filmovej hviezde Fan Bingbingu zaplatiť približne 884 miliónov juanov (129 miliónov dolárov) z daní a pokút , čo vyvolalo rozsiahlu diskusiu o morálnom zdraví čínskeho filmového priemyslu.

Tlačová agentúra Xinhua s odvolaním sa na administratívu uviedla: “Niektoré programy preplácali celebrity, ničili zaužívané pravidlá priemyslu a viedli tínedžrov k tomu, aby uctievali kult hviezd a peňazí.”

Rozhlasové a televízne stanice spolu s online poskytovateľmi audiovizuálnych služieb by sa mali zbaviť vulgárneho obsahu, podporovať základné sociálne hodnoty a držať tínedžrov mimo zábavných a realitných show.

Poskytovatelia by tiež mali obmedziť herné show, reality show a piesne, ktoré tieto celebrity ešte viac popularizujú.

V liste, ktorý bol v priebehu minulého týždňa uverejnený na oficiálnom účte na platforme Weibo (podobný platforme Twitter), fanúšikom uviedla, že “všetky ťažkosti” prekoná a jej pokuta bude zaplatená.

Fan Bingbingu napísala: “Hanbím sa za moje správanie a ospravedlňujem sa všetkým,” …. “Každý kúsok môjho úspechu je neoddeliteľný od podpory štátu a ľudí. Bez vhodnej politiky komunistickej strany a štátu, bez lásky k ľuďom, Fan Bingbing nebude existovať.”

 AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár