Čínske úrady zobrali vládnych úradníkov a príslušníkov ich rodín na turné po väzniciach, ako “varovanie” proti korupcii. S týmto vyjadrením prišiel oficiálny denník China Daily, s odvolaním sa na vrchný disciplinárny orgán krajiny.

Na východe Číny, v provincii Chu-pej , 70. vodcov komunistickej strany, vedúci úradníci a ich rodinný príslišníci “navštívili bývalých úradníkov vo väzení a strávil deň v tomto zariadení, ako vzdelávacie varovanie.”

President  Xi Jinping od svojho príchodu k moci, pred viac ako dvoma rokmi označil odstránenie korupcie za najvyššiu prioritu a počas svojho funkčného obdobia realizuje veľké množstvá vyšetrovaní a zatýkaní vysokých vládnych predstaviteľov, vojenských náčelníkov a lídrov veľkých spoločností.

Tieto tzv. zájazdy do väzenia, ktoré zahŕňali návštevy bývalých kolegov a šéfov, ktorí sa sem dostali pre úplatky a zneužívanie moci, boli veľkou pripomienkou boja Pekingu proti korupcii. Na stenách väzenia taktiež viseli fotky z výsluchov ktomu, aby boli videné aj návštevníkmi.

Súvisiace:

Čínsky miliardár popravený

1-krát za 18 rokov: India je menej skorumpovaná ako Čína

Denník citoval jedného úradníka, ako hovorí: “Je zarážajúce vidieť, ako bývalí úradníci preukazujú ich hlbokú ľútosť počas výkonu trestu vo väzení.”

Ústredná komisia disciplinárnej inšpekcie poznamenala, že organizované návštevy služili, ako pripomienka úradníkov, aby “si boli vedomý pochybení, ktoré zo sebou prináša korupcia.”

Taktiež počas tohto mesiaca uviedla, že niektorí členovia ozbrojených síl v Číne nebrali boj proti korupcii vážne. Niektorí vojenskí dôstojníci uviedli, že takéto pochybenia by mohli viesť k ohrozeniu schopnosti Číny viesť vojnu.

Zdroj: China Daily

Facebook komentár