Generálny riaditeľ spoločnosti Xpeng He Xiaopeng stojí vedľa elektrického sedanu P7 spoločnosti.

Generálny riaditeľ spoločnosti Xpeng He Xiaopeng stojí vedľa elektrického sedanu P7 spoločnosti.

Čínska automobilka Xpeng Motors medzi svojimi zákazníkmi začala ponúkať svoje nové funkcie autonómneho riadenia na diaľniciach, pretože sa snaží rozšíriť svoju výzvu pre spoločnosť Tesla na najväčšom automobilovom trhu na svete.

Startup produkujúci elektromobily oznámil uvedenie funkcie s označením Navigation Guided Pilot alebo NGP v priebehu tohto mesiaca. Táto funkcia umožňuje vodičom automaticky meniť jazdné pruhy, zrýchľovať alebo spomaľovať, predbiehať autá, rovnako ako vchádzať a vychádzať z diaľnic.

Je súčasťou novej generácie „pokročilého asistenčného systému pre vodiča “ (XPAS) XPILOT 3.0 (ADAS). Zákazníci, ktorí si kúpili doplnok prémiovej verzie sedanu Xpeng P7, si budú môcť stiahnuť službu NGP cez WiFi.

Tieto funkcie sú súčasťou širšej takzvanej bezdrôtovej aktualizácie, ktorá zákazníkom umožňuje sťahovať nový softvér cez WiFi. Je to podobné ako aktualizácia operačného systému na telefóne.

Spoločnosť uviedla, že operačný systém XPeng, Xmart OS 2.5.0, bude k dispozícii všetkým zákazníkom modelu P7. Systém zahŕňa aj inovovaného hlasového asistenta a určité aplikácie vo vozidle.

XPeng P7 predstavili nové funkcie autonómneho riadenia.

XPeng P7 predstavili nové funkcie autonómneho riadenia.

Spoločnosť so sídlom v Kantone sa snaží zviditeľniť svoj softvér a možnosti autonómneho riadenia ako spôsob, ktorým sa sa chce odlíšiť od domácich konkurenčných značiek ako Nio a Li Auto, ako aj predstavovať plnohodnotnú konkurenciu automobilke Tesla.

Americká elektrická automobilka má svoj vlastný autonómny systém ADAS s označením Autopilot.

Čínske spoločnosti zaoberajúce sa elektrickými vozidlami sa snažia pridať do svojich automobilov viac autonómnych prvkov. Nio má vlastný systém s názvom NIO Pilot.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár