Jednou hviezdou ocenená reštaurácia v Šanghaji bola uzavretou len jeden deň po tom, čo bola ocenená touto prestížnou cenou – údajne preto, že nemala dve potrebné licencie.

Na predných dverách reštaurácie Tai’an Table visí oznámenie, že reštaurácia pozastavila svoju činnosť z dôvodu “interných okolností.”

Podľa úradu dohľadu nad trhom v Šanghaji reštaurácia fungovala bez dvoch potrebných licencií – všeobecnej obchodnej licencie, udelenej od Shanghai Industry and Commerce Bureau a živnostenskému listu zo sektora potravín, od Shanghai Food and Drug Administration.

Súvisiace: Reštaurácia v Singapure ponúka jedlo za 2 milióny dolárov

Reštaurácia Tai’an Table, ktorá bol prvýkrát otvorenou v apríli, bola schopná prijať až 29 zákazníkov a ponúkala iba večere od 18 hodín, od utorka do soboty. Rezervácie mohli byť vykonané iba prostredníctvom jej internetových stránok.

Mala dve ponuky. Vopred pripravené menu: jedno obsahovalo 14 jedál, za cenu 1 288 čínskych juanov (HK $ 1 500) na osobu; druhé poskytovalo 10 jedál za cenu 988 čínskych juanov na osobu.

V reštaurácii jedlá pripravoval šéfkuchár s michelinskou hviezdou Stefan Stiller na internetových stránkach poznamenal, že opätovne ju otvoria v novembri, ale na novom mieste, v Zhenning Road. Ale štýl potravín a spôsob vykonávania rezervácií v novej reštaurácii zostane na rovnakej úrovni.

Súvisiace: Toto je najdrahší steak na svete

Poznamenal: “Žiadame o všeobecné podnikateľské oprávnenia a živnostenské oprávnenia z oblasti potravín.”

Počas minulého týždňa Michelin vydala svoj prvý zoznam pre pevninskú Čínu. V Šanghajskej príručke až 26 reštaurácií získali svoje hviezdy, po ktorých túžili.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: South China Morning Post

Facebook komentár