Čínska turistka a nadšeňkyňa šperkov Fu Zhulová urobila prekvapujúci objav počas svojej návštevy Hong Kong-ského veľtrhu šperkov – Jewelry & Gem Fair, kde natrafila na zabudnuté vrece diamantov v hodnote 32 miliónov amerických dolárov (250 miliónov hongkonských dolárov).

“Išla som do kaviarne, aby som si oddýchla a dala si čokoládovú zmrzlinu. Videla som dvoch cudzincov, ktorí sa spolu bavili … po chvíli odišli s prázdnymi rukami. Po chvíli, keď prišla servírka vziať riady, som si uvedomila, že je na kraji ich stola čierna taška” – v závislosti na informáciách South China Morning Post (SCPM).

Odchádzajúceho muža identifikovala ako Izraelčana. Prišla zdvihnúť tú tašku, ktorá zostala na zemi, aby im ju mohla vrátiť. Povedala, že sa pozrela dovnútra a zistila, že taška bola plná diamantov “dobrej kvality o veľkosti sójových bôbov”, ktorých cena sa odhaduje v rozmedzí 130 104 až 65 052 dolárov za každý.

Fai sa rozhodla strážiť tašku v kaviarni a čakať kým sa cudzinci vrátia, ako sa písalo v článku – a naozaj, jeden z izraelských mužov sa prihnal späť do kaviarne.

“Košeľa na jeho chrbte bola potom premočená a jeho tvár bola bledá. Ako videl vrece v mojich rokách, rozbehol sa a naklonil sa dopredu, predniesol pár nesúvislých slov a ešte sa uklonil a povedal “Ďakujem” –  podľa spráy IDEX.

Povedala, že ho pokarhal “za to, že je tak neopatrný a zabudol na niečo tak drahé.”

“Nikdy by mi nenapadlo si to nechať, len som cítila, ako im ich vrátim, tak som tam sedela a čakala,” uviedla Fu pre Shenzhen Daily s tým, že dodala, že je kresťankou, a jej manžel je policajt,  podľa SCMP.

“Som veľmi čestným, úprimným človekom a verím v úprimnosť.”

Zdroj: GlobalPost

Facebook komentár