Cinske_akcie_maju_pre_globalnych_investorov_ovela_vacsi_vyznam

Investori po celom svete budú musieť začať venovať väčšiu pozornosť čínskemu akciovému trhu, ktorý pripomína jazdu ako na horskej dráhe.

Spoločnosť MSCI, ktorá zostavuje niektoré z najpresnejších akciových indexov sveta, na konci tohto týždňa uviedla, že tento rok štvornásobne zvýši počet čínskych akcií vo svojich kľúčových benchmarkoch.

Investície v hodnote biliónov dolárov sú založené na indexoch spoločnosti MSCI. Rozhodnutie ohľadom zaradenia čínskych akcií od spoločnosti sídliacej v New Yorku by podľa analytikov banky JPMorgan malo navýšiť hodnotu čínskeho akciového trhu o ďalších 85 miliárd dolárov, čím by bol druhým najväčším na svete.

Mnohí analytici a investori tento krok privítali, tvrdiac, že ​​to môže zvýšiť dôveru v čínske akcie a povzbudiť spoločnosti, aby sa stali transparentnejšími. Ale tiež upozornili na to, že MSCI sa docela ponáhľa do volatilného a nedostatočne rozvinutého trhu Číny.

V komentári k rozhodnutiu MSCI, Nicholas Yeo, ktorý je vedúcim analytikom pre oblasť čínskych akcií investičnej spoločnosti Aberdeen Standard Investments, poznamenal: “Mnohí globálni investori považujú čínsky trh tak trochu za bláznovstvo.”

Súvisiace: Čínske akciové by mohli prilákať viac ako $400 miliárd: BlackRock

Približne 80% obchodov na čínskom trhu cenných papierov vo výške 8,5 bilióna dolárov tvoria neskúsení investori a nie veľké inštitúcie, ktoré na amerických a európskych trhoch dominujú. To môže spôsobiť, že čínske akcie sú náchylné na nepredvídateľné výkyvy.

Yeo ďalej uviedol: “Miestni maloobchodní investori sú ľahšie ovládaní najnovšími titulmi ako výherné vyhliadky.”

 AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, CNBC

Facebook komentár