Aplikácie spoločnosti Tencent.

Aplikácie spoločnosti Tencent.

Tencent sa vrátil do klubu v hodnote 500 miliárd dolárov.

Čínsky technologický konglomerát, ktorý vlastní populárne aplikácie na odosielanie správ a platieb spoločnosti WeChat a QQ a množstvo špičkových mobilných hier, zaznamenal výsledky, ktoré prekročili prognózy.

Akcie spoločnosti Tencent, ktorú vedie najbohatší človek v Číne – Ma Huateng (známy aj ako Pony Ma), po stredajších výsledkoch vzrástli o viac ako 6% najmä z dôvodu solídnych výsledkov. Spoločnosť opäť získala trhovú kapitalizáciu v objeme viac ako pol bilióna dolárov.

Zisk vzrástol o 61%. Online predaj reklamy vzrástol o 55%. Výnosy z hazardných hier sa zvýšili o 26%. A cloud-ove podnikanie sa viac ako zdvojnásobilo.

Tencent je treba brať ako súhrn špičkových amerických firiem z oblasti hier a sociálnych médií. Je to trochu podobné ako Facebook, Instagram, WhatsApp, Snapchat , Electronic Arts a Activision Blizzard dohromady.

Akcie začiatkom tohto roka zaznamenali zásah kvôli obavám, že rast sa spomaľuje, no najnovšie výsledky spoločnosti Tencent naznačujú, že tieto obavy boli neopodstatnené.

WeChat a jej spoločná aplikácia Weixin v Číne získavajú používateľom naozaj pôsobivým tempom. Tencent uviedla, že v súčasnosti majú viac ako miliardu aktívnych používateľov, čo predstavuje medziročný nárast o 11%.

Herná divízia spoločnosti Tencent profituje z rozsiahlej popularity hry “Fortnite”, ktorá zaujala dokonca celý svet. Tencent vlastní podiel v Epic Games, ktorá je developerom hry “Fortnite”.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, WSJ

Facebook komentár