Circle_Trade_zdvojnasobuje_minimalny_objem_transakcie_bitcoinov_na_500000

  • Divízia Circle Trade – súčasť spoločnosti Circle, zdvojnásobila minimálnu veľkosť obchodnej transakcie bitcoinov z 250 000 na 500 000 dolárov.
  • Táto správa prichádza počas ustálenia trhu s digitálnymi menami.
  • Riaditeľ spoločnosti Jeremy Alaire povedal, že veľkosť transakcií od začiatku roka výrazne stúpla.

Obchodná aktivita na jednej z najväčších obchodovacích platforiem virtuálnych mien stúpa aj napriek utíchnutiu aktivity na trhu s kryptomenami.

Jeremy Allaire – riaditeľ spoločnosti Circle v nedávnom rozhovore povedal, že veľkosť transakcií realizovaných cez Circle Trade (platforma pre obchodovanie mimo oficiálnej burzy „over the counter“) od začiatku roka stúpa. Spoločnosť taktiež zdvojnásobila minimálnu veľkosť obchodu bitcoinu na 500 000 dolárov.

Súvisiace: Môžu kryptomeny nahradiť hotovosť?

To aj napriek prudkému poklesu v objeme obchodov s virtuálnymi menami, naprieč burzami. Na základe dát z CoinMarketCap – objem obchodov za 24 hodín je momentálne na úrovni 20 miliárd dolárov, v porovnaní s rekordnými 70 miliardami dolárov, ktoré boli dosahované začiatkom roka.

Napriek tomu trh pre spoločnosť Circle „je odolný“.

Allaire poznamenal: „Minimálna veľkosť obchodu bola zväčšená na 500 000 dolárov, priemerná veľkosť je na hodnote 1 milióna.“

Niektoré transakcie sú väčšie ako 100 miliónov dolárov.

Allaire ďalej uvádza: „Veľkosť transakcií bude stúpať.“

Obchodovanie „over the counter“ prebieha mimo búrz ako napríklad Kraken, alebo GDAX (od Coinbase). Účelom takýchto platforiem je inštitúciám a solventným obchodníkom s virtuálnymi menami zabezpečiť možnosť uskutočniť veľké transakcie bez toho, aby bol trh ovplyvnený.

V porovnaní s burzami, tieto platformy majú oveľa väčšiu likviditu pre uskutočnenie veľkých transakcií. Práve väčšia likvidita na OTC trhoch hrá dôležitú úlohu v ich rozširovaní.

„Ak by som mal 5 miliónov dolárov, nemôžem ich zobchodovať u operátora GDAX.“

OTC taktiež vie byť bezpečnejšou alternatívou k burzám s virtuálnymi menami, ktoré sú neslávne známe poruchami a napadnutiami hackerov.

Spoločnosť Circle, ktorej spoluinvestorom je aj banka Goldman Sachs, zobchoduje mesačne digitálne meny v hodnote viac ako 2 miliárd dolárov. Nedávno podľa agantúry Bloomberg rozšírila svoje pôsobenie v Ázii.

Spoločnosť Circle dokonca pred nedávnom ohlásila akvizíciu burzy Poloniex. Circle plánuje rozšíriť svoje pôsobenie vstupom na nové trhy, pridaním ďalších mien do svojej platformy a umožnením výmeny tzv. Fiat mien za digitálne meny.

Súvisiace: Takmer polovica všetkých ICO neuspela a to je pozitívne

Okrem Circle, podobné OTC platformy prevádzkuje aj Cumberland a Kraken.

Zdroj blízky spoločnosti Genesis (ďalšej platformy pre obchodovanie s digitálnymi menami) nedávno uviedol, že priemerná veľkosť transakcie stúpla na 300 000 dolárov. Zdroj ďalej uvádza, že spoločnosť mesačne zobchoduje digitálne meny za 1 – 2 miliardy dolárov.

Zdroj: Filip Gajdos

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MarketWatch, Reuters

Facebook komentár