Svet automatov sa posúva smerom od zariadení plných sladkostí, cez automaty na zlato a virtuálnu menu Bitcoin. V súčasnosti má aj svoje predstavenie jeden automat s marihuanou a kde inde by mal byť, než v Colorade – prvý štát v únii ktorý legalizovať predaj a používanie rekreačnej marihuany.

Zatiaľ ešte nie je dostatočne pripravený pre verejné použitie. Všeobecná verejnosť si na ňho bude musieť počkať o niečo dlhšie, než do svojej ruky dostanú produkt spoločnosti Tranzbyte Corporation a jeho divízie American Green, ktorý vyvorila automat menom ZaZZZ, o ktorom jeho tvorcovia tvrdia, že je svetovo prvý automatizovaný automat, ktorý Vás skontroluje a nadávkuje Vám marihuanu.

Súvisiace: Marihuana bude jedinou najlepšou investíciou na nasledujúce desaťročie

Zatiaľ ho je možné dostať len v špecializovaných lekárňach. Ale je iný, ako podobné automaty, ale tie obsluhovali pracovníci prevádzky a nie verejnosť.

Rodičia zvedavých mladých a dospievajúci môžu pojkojne dýchať. Nie je totiž jednoduché dostať produkt z tohto automatu.

Užívatelia ZaZZZ budú musieť poskytnúť platnú kartu pre využívanie lekárskej marihuany a platný úradne vydaný preukaz totožnosti s fotografiou. Toto bude potreba vložiť do automatu na viacerých miestach a v priebehu každej transakcie.

Finančný riaditeľ spoločnosti American Green – Stephen Shearin uviedol: “Som otec 12-ročnej dcéry a ja by som tiež nechcel, aby mala prístup k marihuane a tak sme tomu všetkému venovali veľkú pozornosť.”

Súvisiace: Táto mapa ukazuje, koľko stojí 1 gram marihuany po celom svete

Shearin povedal Ricardovi Bacovi z nadšencov blogu The Cannabist, že stroj “využíva rovnakú technológiu, ktorá kontroluje vek/ID údaje podľa zákona “Control Meth” a že identita užívateľov bude “potvrdená aj cez aktívnu biometriu.”

American Green’s má v budúcnosti plány uvádzať ďalšej automaty menom ZaZZZ, ktoré bude k dispozícii len v licencovaných lekárňach, čiže sa ľudia nemusia báť, že len tak niekde na verejnosti (vďaka bohu).

Zdroj: Mirorr.co.uk

Facebook komentár