Warren Buffett.

Warren Buffett.

Medzi obľúbené vianočné darčeky Warrena Buffetta patria šaty, čokolády a obálky peňazí.

Známy investor a miliardár, ktorý je generálnym riaditeľom skupiny Berkshire Hathaway určite sa snaží vynaložiť úsilie, keď prídu sviatky. Tu sú podrobnosti o jeho daroch.

Hotovosť a akcie

Mary Buffettová, ktorá bola v rokoch 1980 až 1993 vydatá za Warrenovho syna Petra, nedávno pre stránku ThinkAdvisor uviedla: „Vždy by každému z nás dal 10 000 dolárov v sto dolárových bankovkách,“ … „Hneď ako sme sa dostali domov, utratili sme to – hej!“

Warren to zmenil potom, čo si uvedomil, že jeho rodina robí s jednorazovou sumou. V dnešných dolároch sa jedná o viac ako 30 000 dolárov.

Mary ďalej poznamenala: „Počas jedných Vianoc od neho prišla obálka s listom,“ …„Namiesto hotovosti nám dal akcie v hodnote 10 000 dolárov v spoločnosti, ktorú nedávno kúpil, keďže sa jednalo o spoločnosť Coca-Cola. Povedal, že ich buď vyplatí, alebo si ich môžme ponechať.“

Mary sa rozhodla, že hodnota akcie je vyššia a tak si akcie ponechali. Potom, čo vzrástli na hodnote, zopakovala stratégiu s budúcimi darmi Warrena.

Ďalej uviedla: „Každý rok, keď nám dal akcie (v jednom z roku sa jednalo o banku Wells Fargo), kúpila by som si ich viac, pretože som vedela, že budú smerovať nahor.“

Darované oblečenie

Buffett je veľmi opatrný pri prideľovaní zdrojov medzi spoločnosťami Berkshire. Taktiež oceňuje efektívnosť pri vianočných nákupoch.

Stratégiou miliardára v 60. rokoch bolo navštíviť obchod s oblečením značky Topps v jeho rodnom meste Omaha, v štáte Nebraska a odovzdal zamestnancom zoznam veľkostí oblečenia všetkých žien v jeho živote, ako uviedla Alice Schroeder ktorá napísala knihu „Snehová guľa: Warren Buffett o živote a biznise.“

Buffett poznamenal: „Ja som prišiel a oni vyťahovali šaty,“ … „Urobil som veľa rozhodnutí a kupoval som darček pre svoje sestry, Susie, Gladys atď. Dokonca ma to aj bavilo.“

Vianočné priania a čokolády

Dlhoročný kamarát, Carol Loomis pre časopis Fortune uviedol, že Buffett každý rok posiela desiatky príbuzným a priateľom boxy čokolády spoločnosti See’s Candies – jednej z najlepších investícií spoločnosti Berkshire. Ku každej krabici je priložená vianočná karta s prianím.

V roku 2013 bola na karte zobrazený Buffett oblečený ako Walter White z albumu „Breaking Bad“ so správou „Have a Meth-y Little Christmas“.

V roku 2016 na obrázku Buffett a jeho partner z Berkshire – Charlie Munger, mali na sebe oblečenú čiernu kravatu v štýle kovbojov.

Na minuloročnej kartičke má na sebe Buffett tričko s nápisom „The Next Charlie Munger“.

Co_daroval_Warren_Buffett_na_Vianoce_svojim_pribuznym_1

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár