Co_mozno_ocakavat_od_Apple_uz_o_tyzden_2016

Apple práve rozposlal pozvánky na udalosť realizovanú 27. októbra vo svojom kampuse v Cupertino, v štáte Kalifornia, kde ich čaká predstavenie nového zariadenia Mac.

Pozvanie s označením “Hello again,” označuje pozdrav pôvodných počítačov Macintosh, ktoré Steve Jobs predstavil v roku 1984.

Bolo zverejnených niekoľko početných správ o tom, čo tento mesiac možno očakávať od spoločnosti Apple:

Nový MacBook Pro

Nový MacBook Pro bude pravdepodobne hviezdou prehliadky.

Podľa posledných fám, MacBook Pro bude kompletne prepracovaným tak, aby vyzerať viac ako Retina MacBook, ktoré začali byť ponúkané v minulom roku. Kľúčovým prvkom bude dotykový displej v hornej časti klávesnice, ktorú nahradia funkčné tlačidlá a môže sa meniť v závislosti od aplikácie, ktorú používate. Taktiež podľa agentúry Bloomberg bude obsahovať snímač odtlačkov prstov pre odomknutie zariadenia, rovnako ako je tomu u zariadení iPhone.

Súvisiace: Fakty spoločnosti Apple, ktoré ste pravdepodobne nevedeli

A konečne, MacBook Pro by mohol priniesť aj štandardné USB porty v prospech USB-C, čo je nový, schopnejší USB port, ktorý sa stáva štandardom naprieč technologickým priemyslom.

Co_mozno_ocakavat_od_Apple_uz_o_tyzden_2016_2

Nový MacBook Air

MacBook Air môže taktiež získať mierny refresh s USB-C portami a rýchlejšími vnútornými časťami. Mnohí očakávali, že Apple s radou MacBook Air skončí v prospech Retina MacBook, ale vyzerá to, ako by Air mal na trhu ostať ešte po dobu najmenej niekoľkých rokov.

Novinky okolo zariadenia iMac

Co_mozno_ocakavat_od_Apple_uz_o_tyzden_2016_3

Očakáva sa aj predstavenie zariadenia iMac, ale nie je jasné, či prídu s redizajnom. Apple pred dvoma rokmi predstavil Retina iMac s obrazovkou 5K a počas minulého roka v aktualizácii zlepšili zastúpenia farieb na obrazovke.

Novinky okolo zariadenia AirPod

Co_mozno_ocakavat_od_Apple_uz_o_tyzden_2016_4

Spoločnosť Apple uviedla, že jej nové bezdrôtové slúchadlá založené na technológií Bluetooth – AirPods pôjdu do predaja v októbri. No my si však uvedomujeme, že v októbri (počas konania tejto konferencie) je od spoločnosti Apple možné očakávať, že zariadenie AirPods bude oficiálne v predaji.

iOS 10,1

Apple počas minulého mesiaca sľúbil aktualizáciu operačného systému iOS, ktoré je už k dispozícii v beta verzii na niektorých predčasných testovacích zariadeniach a ponúka funkciu pomocou duálneho systému kamery (ktorý zabraňuje rozmaznávaniu), takže očakávame že finálna verzia bude oznámená na akcií zo dňa 27. októbra.

Súvisiace: Tretí zakladateľ firmy Apple, ktorý prišiel o bohatstvo

Tento režim tak počas fotografovania zabraňuje rozmazaniu, čo znamená, že postava v prednej časti zostáva zameraná, zatiaľ čo pozadie je rozmazané. IPhone 7 Plus je jediným zariadením, vďaka ktorému ho bude možné používať.

História

Je to už niekoľko rokov odkedy zariadenia Apple Mac získali významný druh aktualizácie alebo konštrukčných zmien, takže zmena tohto produktu je potrebná už dlhší čas. Tieto oznámenia spoločnosti Apple prídu jeden deň po akcií konkurenčnej firmy Microsoft, kde by podľa očakávaní mali v New Yorku predstaviť nové PC, s označením Surface.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Cnet, TheVerge

Facebook komentár