Co_ocakávaju_manazéri_hedzovych_fondov_od_Trumpovho_vitazstva_2016

Väčšina manažérov hedžových fondov vníma víťazstvo Donalda Trumpa celkom pozitívne, hoci majú niektoré významné výhrady.

Aspoň pokiaľ ide o tok amerických finančných prostriedkov, keďže 53 percent manažérov verí, že nová administratíva bude pozitívnou pre alternatívne aktíva, ako sú hedžové fondy a súkromný kapitál. S týmito výsledkami prišiel pred pár dňami zverejnený prieskum od spoločnosti Preqin.

Rovnaký podiel si myslí, že zvolenie miliardára a podnikateľa až do konca roka povedie k zisku, zatiaľ čo 46 percent uviedlo, že výnosy budú mať z toho prospech v priebehu najbližších 12 mesiacoch a 35 percent očakáva pozitíva, dokonca aj po tomto časovom horizonte.

Súvisiace: Carl Icahn počas “Trumpovho Prepadu” kúpil akcie za $ 1 mld.

Len 12 percent si, že myslí, že víťazstvo DonaldaTrump bude mať negatívne dopady na takmer 3 biliónový (dolárov) priemysel.

Roky Baracka Obamu, ako prezidenta, pre väčšinu hedžových fondov neboli pozitívnym, s celkovou výkonnosťou ktorá zaostávala za základnými indexmi trhov, aj keď ich kapitál sa aj ďalej navyšoval. Podľa HFR, aktíva v správe dosiahli úroveň 2,97 bilióna dolárov, čo je 123 percentný nárast od januára 2009.

Avšak, Wall Street vo veľkom vsádzal na Trumpovu prehru a víťazstvo Hillary Clintonovej. Podľa Centra pre citlivú politiku, demokratka z investičného priemyslu dostala 78,1 miliónov dolárov, avšak Trump podľa posledných výsledkov iba 737 235 dolárov. Ak prídu konečné čísla, pravdepodobne sa objem u oboch kandidátov bude jednoznačne navyšovať.

Na druhú stranu víťazstvo Trumpa u správcov fondov alternatívnych aktív – kategória A, ktorá zahŕňa aj súkromný kapitál, očakáva že jeho plány na zníženie daní právnických osôb budú pre ich činnosť naj-prínosnejšie, keďže 73 percent verí, že to bude pozitívne. Výdavky na infraštruktúru budú pozitívom pre 63 percent, zatiaľ čo 57 percent verí, že príde k pravdepodobnej repatriácií aspoň časti hotovosti o objeme 2,5 bilióna dolárov, ktorá je v zámorí. Tento fakt bude taktiež pre investičné skupiny pozitívnom.

Na druhú stranu, sa obávajú že obmedzujúce obchodné politiky by mohli ich mohli negatívne obmedziť a taktiež veria, že mimo-americké fondy budú taktiež trpieť.

Preqin v správe priloženej k prieskume uviedla: “Manažéri uviedli, že neistota ohľadom účinkov politických návrhov Trumpa je kľúčovou.”

Súvisiace: Aktíva hedžových fondov dosiahli rekord aj napriek výberom

Správa Preqin ďalej poznamenala: „Manažéri týchto investičných fondov si myslia, že počas predsedníctva Trumpa budú môcť aj naďalej získavať finančné prostriedky od investorov, vďaka schopnosti hedžových fondov dosiahnuť výnos, v meniacich sa podmienkach na trhu.“

Hedžové fondy v posledných mesiacoch čelili rozsiahlym úrovniam výberov, ale pozitívny výnosy pomohol udržať ich celkové aktíva pod správou v raste. HFRI Fund Weighted Composite Index, ktorý sleduje výkonnosť hedžových fondov do októbra vzrástol o 3,59 percenta, čím za rovnaké obdobie zaostal za celkovým výnosom amerického akciového indexu S&P 500, ktorý bol na úrovni 5,85 percenta.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, FoxNews

Facebook komentár