Bill Ruh, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti GE Digital, vysvetľuje, čo sa skrýva za úspechom firiem okolo Elona Muska.

Elonovi Muskovi naozaj vychádzajú “múdre stávky, čo je aj naďalej vidno merateľnými výsledkami: Predtým v máji, spoločnosť SpaceX opakovane so svojou raketou pristála na plávajúcom člne; Tesla Model 3 je pripravený realizovať dodávky už počas budúceho roka a počas pred-objedávok si ho zarezervovalo 400 000 užívateľov.

Hnacia sila týchto úspechov vodcu a tímov okolo Elona Muska sa zdá byť zrejmá. Stačí sa pozrieť na krásne, technicky zdatné vozidlá spoločnosti Tesla, alebo elegantne brilantnú raketu – Falcon 9. Avšak tieto podniky produkujú rozsiahly hardvér. Ale podľa CEO spoločnosti GE Digital – Billa Ruha, hnacou silou úspechov Muskových podnikov má oveľa viac čo do činenia s ambicióznym softvérovým vybavením.

Súvisiace: Kultové nasledovanie Tesly sa začína podobať na Apple

Ruh poznamenal: “Ja by tvrdím, že sa jedná viac o analytické a softvérové spoločností, ako firmy z oblasti hardvéru,” … “Tieto automobily a kozmické lode používajú rozsiahle technológiu, čím sa stávajú oveľa viac produktívnymi.”

Vo svojom prejave na konferencii Techonomy v New Yorku, Ruh obdivoval obdive firmy – SpaceX a Tesla. Jeho spoločnosť je divíziou obrej spoločnosti General Electric a vytvára priemyselný softvér pre zariadenia s pripojením na internet.

Ruh poznamenal: “Sú to významné spoločností, ktoré boli v podnikaní veľmi dlhú dobu a tento čas pracovali na na softvéri a analytických schopnostiach.”

Predaje automobilky Tesla začali stúpať po aprílovom predstavení Modelu 3, na základe čoho sa jej dokonca podarilo prekonať vlastné očakávania Elona Muska a stala sa tak najdostupnejšej automobilkou na elektrický pohon, ktorej automobily majú čiastočne vyvinutý samoriadiaci systém a na jedno nabitie sa im podarí prejsť až 350 kilometrov.

Ruh ďalej poznamenal: “Niektoré dáta som videl a ľudia si tieto vozidlá nekupujú len preto, že sú na elektrický pohon,” … “Kupujú ich vzhľadom na to, že ich softvér poskytuje veľmi zaujímavé rozšírenia.” Keď vlani na jeseň spoločnosť Tesla predstavila jej vlastné samoriadiace funkcie automobilov, neznamenalo to, že ľudia si budú musieť vymeniť ich predchádzajúce modely za nové – všetko, čo museli urobiť, bolo aktualizovať ich softvér a táto funkcia sa stala dostupnou.

Súvisiace: Chcete byť miliardárom? Bývala žena Elona Muska vysvetľuje ako na to

Firma SpaceX medzitým dosiahla obrovské pokroky vo vesmírnom priemysle: Pristátie orbitálnej rakety, ktorá môžu byť znovu použitá – toto sa žiaľ nikdy nepodarilo, až kým to v decembri nedokázala raketa Falcon 9, čím sa razantne znížili náklady na cestovanie do vesmíru – odhadom až o 30 percent. Ale ako Ruh poukazuje na vybudovanie tak impozantného technického vybavenia, je nemožné to dosiahnuť bez naozaj dokonalého softvéru. Rýchlosť, uhol, tlak, teplota – to všetko musí byť absolútne presne riadené tak, aby to vytvoril produkt, ktorý je schopný odpaľovať do 86 kilometrov vzdialenej atmosféry, vrátiť sa späť a dokonca pristáť na priestore o rozlohe 14 metrov štvorcových. Firmám ako Tesla a SpaceX sa podarilo nájsť vhodný recept, aby to všetko mohli naozaj vhodne “zabaliť.”

Ruh nakoniec poznamenáva: “Softvérové vybavenie, to je všetko.”

Zdroj: ZDNet, ABCNews

Facebook komentár