Pre niektorých je víkend únikom od ruchu a zhonu vyťaženého pracovného života.

Pre ostatných je víkend iba mýtus. Sobota a nedeľa sú iba obyčajným predĺžením pracovného týždňa a možnosťou, ako sa dostať dopredu pred konkurenciou.

Ak posúdime voľne strávený čas mimo práce rôznych úspešných ľudí (aspoň teoreticky), môžeme vyvodiť závery, že neexistuje správne alebo nesprávne naplánovanie víkendu. Ide iba o to, aby ste si našli správnu rovnováhu.

Tu je návod, ako to robia najúspešnejší ľudia.

Elon Musk trávi čas so svojimi deťmi.

Musk, miliardár, výkonný riaditeľ SpaceX a spoločnosti Tesla, má päť synov, s ktorými, ako prezradil pre Mashable, trávi počas víkendov voľný čas.

Avšak, pre kanál South by Southwest sa v roku 2013 priznal, že časť z tohto „kvalitne stráveného času“ trávi posielaním e-mailov. Povedal: „Pretože nepotrebujú ustavičnú interakciu, okrem času, keď je potrebná priama konverzácia. Zistil som, že môžem byť s deťmi a stále môžem v rovnakom čase aj pracovať.“
Jack Dorsey chodí na túry a pripravuje sa na týždeň.

V 2011 roku, keď Jack Dorsey na plný uväzok viedol Twitter a Square, jeho spoluzakladateľ na Technomy 2011 povedal ľuďom , že aby to všetko zvládol, tak každému dňu dal názov. Toto mu umožnilo rýchlo si spomenúť a viac sa sústrediť na dennú úlohu a žiadne rozptýlenie mu už nestálo v ceste.

Dorsey povedal, že soboty si bude užívať chodením na túry a počas nedele sa bude sústreďovať na postrehy, odozvu a prípravu na zvyšok týždňa.

Teraz, keď je späť vo vedení oboch spoločností, je vysoká šanca že „tematické dni“ sa stanú znova užitočné.
Rachel Maddowová opustila svoj byt v New Yorku a vymenila ho za vidiek.

Politická žurnalistka pre časopis People povedala, že ona, jej priateľka Susan Mikula, a ich labrador obývajú plochu o rozlohe 25.5 m2. Počas týždňa bývajú v byte na Manhattane, kde Maddowová nahráva svoje show. Počas víkendu, aj napriek tomu, že musia cestovať tri hodiny, sa utiahnu do vidieckeho domčeka v Západnom Massachusetts.

Pre People povedala: „Mať miesto mimo mesta je skratka k mentálnemu reštartu, ktorý potrebujem.“ Tiež veľmi rada trávi soboty čítaním komiksov.

Bill Gates sa uvoľnuje.

Počas minuloročného Reddit AMA, miliardár a spoluzakladateľ Microsoftu povedal čitateľom, že práve strávil víkend sledovaním dcéry, ako jazdí na koňoch a užívaním si staromódnej zábavy.

Povedal: „Pred dvadsiatimi rokmi by som zostal v kancelárií celé dni a ani by som sa nad tým nepozastavil, takže energia a naivita boli na mojej strane.“ „Teraz dúfam, že som už viac uvoľnený, ale aj trocha múdrejší.“
Arianna Huffington doháňa e-maily.

Aj keď priznáva, že si v sobotu rada prechádza svoju poštovú schránku, autorka knihy Thrive hovorí, že nikdy neočakáva reakciu od svojich zamestnancov.

„Keď pošlem e-mail o jedenástej v noci, hneď si to vyčiarknem zo svojho zoznamu úloh, ale neočakávam odpoveď,“ povedala pre Mashable. „A aby bolo jasno, neočakávam odpoveď počas víkendu.“
Mark Cuban sa snaží nerozmaznávať svoje deti.

Miliardový podnikateľ a spoluhostiteľ show „Shark Tank“ minulý rok pre divákov na South by Southwest povedal, že on a jeho žena sa snažia zachovať normálny rodinný život ako vedia. Hlavne počas víkendov.

„Ráno počas víkendov máme pestúnku, takže Tiff a ja ideme do záhrady. A potom zvyšok víkendu je iba náš. Ukladáme deti do postele. Pripravujeme večeru. Snažíme sa byť normálny ako sa len dá. Celá myšlienka, že vám niekto niečo servíruje nie je pre nás.“
Malcolm Gladwell si pokojne užíva nedeľu pri knihe a čaji.

Najpredávanejší autor kníh „Výnimoční“ a „Dávid a Goliáš“ trávi nedele pitím čaju, čítaním novín, prechádzkou alebo neskorými raňajkami, pozeraním HBO a športu a ako povedal pre HuffPost Black Voices: „Ďakujem za všetko, čo som dostal.“

 

Soledad O‘Brien kombinuje prácu s odpočinkom.

Počas víkendov táto novinárka vstáva o 6.00 a leží v posteli do deviatej. Často cvičí, veľa času venuje svojej charite a jazdí na koni.

 

 

 
Sergej Brin sa venuje akrobatike.

Tento spoluzakladateľ Google, vo svojom voľnom čase rád dotlačí svoje telo až na hranice možností všetkými možnými spôsobmi. To zahŕňa hokej na kolieskových korčuliach, ultimate frisbee, gymnastiku, parašutizmus a visutú hrazdu.

 

 

Adam Nash randí.

Výkonný riaditeľ Wealthfrontu na Quore povedal, že on a jeho žena sú veľkými zástancami nočného randenia. Hovorí, že je neskutočne nádherné stráviť zopár hodín pri večeri a drinku.

Vysvetľuje: „Skutočne neexistujú fixné hranice medzi vašim profesionálnym a osobným životom.“

„Ako som už povedal, sme ľudia a myslím si, že vidíte, že väčšinu svojho času počas víkendov trávim s ľuďmi. Je to spôsob ako sa dobiť a zachovať si perspektívu.“
Michele Turnerová dokončuje svoju prácu pred tým, ako sa majú zobudiť jej deti.

Bývalá výkonná riaditeľka Dictionary.com, súčasný šéf novej produktovej stratégie v IAC a trojnásobná matka hovorí, že má rada zbaviť sa práce čo najskôr.

Najprv ráno strávi jednu až tri hodiny prácou, a ak má toho veľa privstane si už o 6 ráno, aby všetko stihla pred tým, ako sa všetci zobudia.

Vysvetľuje: „Počas dňa si skontrolujem e-maily, aby som sa uistila, že tam nie sú nečakané záležitosti, ale vážne sa snažím, aby pracovné záležitosti ostali vo vymedzenom časovom priestore a nenarúšali náš rodinne strávený čas.“
Tim Gunn trávi nedele pohlcovaním umenia.

Spoluhostiteľ projektu „Útek “ a mentor povedal pre New York Times, že nedele trávi v Metropolitnom múzeu: „Som tam zvyčajne až do záverečnej.“

Oblečie si oblek: „Chcem sa správne pripraviť,“ a kráča cez Central Park do múzea.

Vysvetľuje: „Som veľkým milovníkom umenia. Najprv idem do gréckej a rímskej galérie. Vyberiem si rôzne objekty, na ktoré sa zameriam. Výlet do Metropolitného múzea umenia môže byť veľmi emocionálny. Sú tam maľby, ktoré ma jednoducho vynesú od oblakov. Cítim sa povznesene.“

Ďalej smeruje do Balkónového bufetu, kde si dá jeden alebo dva poháre vína a čajové pečivo a hneď potom vytiahne svoj iPad, aby preskúmal, čo práve videl. „V otázke antického Ríma som nenásytný.“

Preložil: Michal Guza

( AK by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes, NYTimes

Facebook komentár