Pobočka Stredneho východu firmy nealkoholických nápojov Coca-Cola v utorok oznámila, že v tomto regióne predstaví plechovky bez jej etikiet, ako súčasť novej kampane boja za toleranciu a rovnosť.

Majú navrhnuté červené pozadie a podpis loga ikonického loga Coca-Cola bude preč, čiže ostane iba strieborný prúžok a “na zadnej strane plechovky spoločnosti Coca-Cola sa uvádza: “Označenie je pre plechovky nie pre ľudí “

Moslimský sviatok Ramadán je od 17. júna do 17. júla.

Vo vyhlásení spoločnosti Coca-Cola sa uvádza: “Vďaka tejto kampani, chce Coca-Cola podporiť svet bez predsudkov a namiesto toho, by ľudia mali otvoriť svoje srdcia a mali by sa na svet pozerať najmä svojimi srdciami.”

Coca-Cola tiež zverejnila video na kanály YouTube, ktoré ukazuje na mylné predstavy, ktoré môžu vzniknúť z predsudkov. Jeho hlavnými hrdinami je šesť mužov. Tí si vychutnávajú svoju večeru potme a sú nakrútení infra kamerou.

Nikto z nich predtým toho druhého nepoznal a tak navzájom nevznikajú žiadne predsudky. Vo videu je napríklad potetovaný muž, či chlap v tradičnom arabskom obleku.

Facebook komentár