Spoločnosť Coca-Cola sa zbavuje až polovici svojho portfólia.

Spoločnosť Coca-Cola sa zbavuje až polovici svojho portfólia.

Spoločnosť Coca-Cola sa lúči s 200 značkami, čo predstavuje až polovicu jej portfólia.

Nápojový gigant už oznámil, že ukončí niektoré milované, avšak už zastarané značky nápojov, ako sú Tab, Zico a Odwalla. Na konci tohto týždňa to však bolo poprvýkrát, čo spoločnosť uviedla, že zo svojho portfólia odstráni až 200 z nich.

Spoločnosť vysvetlila, že zníženie počtu značiek v rámci portfólia umožní spoločnosti Coca-Cola zamerať sa na svoje najvýnosnejšie ponuky. Patria sem jej hlavné produkty, ako je Coca-Cola Zero Sugar, ako aj značky, ktoré zapadajú do nových trendových kategórií, ako ochutené sýtené značky Topo Chico a AHA s obsahom kofeínu, ktorú spoločnosť uviedla na trh v priebehu minulého roka.

Generálny riaditeľ James Quincey počas telefonátu s analytikmi uviedol, že spoločnosť si ujasnila, ktoré značky zostanú v portfóliu. Neuviedol konkrétne mená, ktoré dostanú stopku, ale uviedol, že v kategórii „hydratácia“ so značkami ako Dasani, Powerade, Vitamin Water a Zico a ďalšími sa pravdepodobne dočkajú ďalších obmedzení.

Objem vody a športových nápojov v treťom štvrťroku klesol o 11%.

Mnoho značiek, ktoré spoločnosť Coke zatvorí, sa predáva iba na určitých trhoch, avšak nie na celonárodnej úrovni.

Quincey počas leta uviedol, že medzi úspešnými značkami Coca-Cola a jej problémovými produktami je výrazný rozdiel. Vysvetlil, že nápoje s nízkou výkonnosťou majú „malý až žiadny rozsah“ a že ich predaj predstavuje len 2% podiel z celkových výnosov.

Súvisiace:
Prečo sa Coca-Cola opäť zaujíma o oblasť energetických nápojov
Akcie spoločnosti Coca Cola klesajú, avšak Pepsi rastie

Zbavovanie sa značiek je jednou z mnohých stratégií, ktoré spoločnosť stanovila v priebehu tohto leta, aby jej pomohla rásť. Spoločnosť Coke tvrdí, že tento krok uvoľní zdroje na investície do nápojov s vyšším potenciálom rastom.

Spoločnosť Coca-Cola počas pandémie čelila náročnému podnikateľskému prostrediu z dôvodu zatvorenia reštaurácií. Čisté príjmy v treťom štvrťroku poklesli o 9% na 8,7 miliárd dolárov.

Jej výsledky aj tak stále prekonali očakávania analytikov z Wall Street a pred následným otvorením trhu akcie rástli približne o 2%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár