Kola s príchuťou pomaranč s vanilkou, ako aj bez cukru sa dostane na regály 25. februára.

Kola s príchuťou pomaranč s vanilkou, ako aj bez cukru sa dostane na regály 25. februára.

prvýkrát v rokoch zavádza novú príchuť koly: Pomaranč s vanilkou.

Kate Carpenterová, riaditeľka spoločnosti Coca-Cola, ktorá zahŕňa značky ako Coke, Coke Zero a Cokes, poznamenala: “Nový nápoj sa na predajné miesta dostane na konci tohto mesiaca. Jedná sa o spôsob, ako povzbudiť zákazníkov, ktorí vyhľadajú viac príchutí, čím zostanú vrámci značky Coca-Cola.”

Nápojová spoločnosť sa po úspešnom spustení Coca-Cola Zero Sugar v priebehu minulého roka rozhodla pridať a upraviť svoje ponuky príchutí – Cherry Coke (čerešňová kola), Cherry Coke Zero (čerešňová kola bez cukru), Vanilla Coke (vanilková kola) a Vanilla Coke Zero (vanilková kola bez cukru). Nová chuť príde aj vo verzii Zero Sugar (bez cukru).

Spoločnosť prináša aj nový vizuál na príchute – Cherry a Vanilla s “miernym faceliftom.”

Keď sa Coke rozhodla presadiť novú príchuť, Carpenterovej tím vykonal prieskum na medzinárodnom trhu. Zvažovali niekoľko možností, vrátane maliny, citrónu a zázvoru, ktoré pozitívne fungujú pre jej produkty spoločnosť v Ázii.

Kola s príchuťou pomaranča a vanilky, ktorá bola v Kanade k dispozícii v obmedzenom období, v priebehu minulého leta, upútala ich pozornosť. Testovali chuť na americkom trhu, kde bola pozitívne prijatou.

Carpenterová ďalej uviedla: “Spotrebitelia uviedli, že chuť je “jedinečná a odlišná v kategórii ochutených kôl”, kde dominuje čerešňa. Dôležité je, že by si ju kúpili spolu s bežnou kolou a nenahrádzali by ju. A chuť bola hoci “neočakávaná” bola aj “známou”.

Coca-Cola vrámci diétnej koly experimentovala s množstvom príchutí. Jedná sa o prvú novú vôňu Koly od roku 2007. V tej dobe spoločnosť opätovne vydala Vanilkovú kolu (Vanilla Coke) – ktorú pôvodne ponúkla v roku 2002 a postupne bola vyradenou – okrem iných príchutí.

Súvisiace: Prečo sa Coca-Cola opäť zaujíma o oblasť energetických nápojov

Nové príchute spoločnosti Coca-Cola neboli vždy hitom. Ľudia sa vzbúrili, keď spoločnosť zmenila recept pre Coca-Colu v roku 1985 a zaviedla nový druh koly. Následne sa spoločnosť rýchlo vrátila do pôvodnej receptúry.

Nápojová spoločnosť tiež experimentovala s kolou z čiernej čerešne a vanilky, ako aj s príchuťou kávy s názvom Coca-Cola Blak.

Laurent Grandet, ktorý je analytikom spoločnosti Guggenheim Securities pre spotrebiteľský segment poznamenal: „Príchute, ktoré najlepšie fungujú, sú tie, ktoré dopĺňajú alebo zdokonaľujú pôvodný recept.“

Dodal, že nové príchute sú spôsobom, akým sa značka zviditeľňuje.

Ďalej poznamenal: “Je to všetko o zvyšovaní povedomia.”

Rozšírenie produktovej rady poskytuje väčší priestor na maloobchodných regáloch. A nové príchute zvyčajne nie sú ponúkané so zľavou, takže Coca-Cola môže zvýšiť svoje marže predajom ochutených verzií produktu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, Yahoo

Facebook komentár