Američania pijú menej sladených sýtených nápojov, než kedykoľvek predtým. Avšak, prezident spoločnosti Coca-Cola pre Severnú Ameriku poznamenal, že je to vhodným faktom pre jeho spoločnosť.

Sandy Douglas na konferencií banky Morgan Stanley uviedol: “Ľudia sa ma pýtajú:” Kedy si myslíte, že kategória sýtených nealkoholických nápojov konečne zastaví pokles?” … “Táto otázka pochádza podľa merania objemu a maloobchodného objemu a nie balenia (v tomto prípade fliaš).”

Zatiaľ čo naprostý objem spotrebovaných šumivých nápojov (nealkoholická kola atď.) u Američanov klesá, počet fliaš a plechoviek, ktoré sa kupujú rastie. Zatiaľ čo v roku 2015 sa hodnota “hlavných” produktov na objem u spoločnosti Coca-Cola poklesla o 2%, hodnota objemu nákupných “transakcií” pre malé plechovky a fľaše vzrástla o 15%.

Súvisiace: Viac o tom ako z nás inflácia robí majstrov podvodu

Takže, táto negatívna skutočnosť je nakoniec pre spoločnosť Coca-Cola pozitívnou, keďže si spoločnosť môže účtovať viac za dúšok nápoja Coca-Cola, pretože zákazníci si ju kupujú v menších, menej nákladovo-efektívnejších fľašiach.

Súvisiace: Ako sa zmenilo Naše stravovanie za posledných 22 rokov

Douglas poznamenal: “Spotrebiteľ tak kupuje menšie objemy balenia,” … “Takže ak si predtým kupovali 0,3 dcl. aktuálne ich vymenili za 2 dcl. Jedná sa o 30% zníženie objemu, ale aj tak dosahujú zvyšovanie príjmov.”

Napríklad, pri 2,4 dcl fľaši spoločnosť Coke generuje na príjmoch za nákup $ 1,60, zatiaľ pri 2 litrovej flaši generuje iba $ 0,18. To je takmer deväťkrát nižší príjem.

Ďalšiu skrytou výhodou je počet fliaš v balíku, keďže Coca-Cola predstavila tzv. balenie obhajujúc boj proti obezite.

V roku 2014 Americká Nápojová Asociácia sa zaviazala znížiť objem kalórií o 20%. Tým, že Coca-Cola zmenšila jej plechovky a fľaše bola schopná splniť požiadavky a pritom nemusela odstraňovať objemy cukru z jej receptov.

Zdroj: Yahoo, NYTimes

Facebook komentár