Coca_Cola_zvysuje_ceny_z_dovodu_sadzieb_z_hlinika

Najobľúbenejší sýtený sladený nápoj USA je poslednou obeťou taríf od Trumpovej administratívy.

Coca-Cola zvýšila ceny svojich sýtených nápojov oxidom uhličitým, pretože nedávno prijatá 10% sadzba na dovážaný hliník spôsobila, že ceny na plechovky sa stali drahšími.

Generálny riaditeľ James Quincey počas oznámenia zárobkov spoločnosti priznal, že rast je “rušivý”, ale nevyhnutný.

Ďalej poznamenal: “Aj keď zákazníci chápu tlak na náklady, ktoré sa vyskytujú v nákladnej doprave, zvyšovanie ocele a hliníka a ďalšie vstupné náklady, ktoré ovplyvňujú systém plnenia fliaš a ovplyvňujú niektoré z našich hotových výrobkov, sú v tejto celosvetovej situácií taktiež zrejmé.”

Súvisiace: Budúcnosť Coca Coly a Pepsi závisí na „marketingovom triku storočia“

Hovorca spoločnosti Coca-Cola povedal, že zvýšenie sa bude líšiť v závislosti od predajcov. Spoločnosť uviedla, že je na obchodoch, aby zistili, či pristúpia k nárastu cien pre spotrebiteľov.

“Nevysvetlili sme konkrétne zvyšovanie cien v USA, pretože sa líšia podľa kanálov a zákazníkov (maloobchodníkov, ktorí predavajú naše produkty). Tiež si všimnite, že zvyšovanie je na úrovni zákazníka.

V marci minister zahraničných vecí Wilbur Ross uviedol, že hliníkové tarify “zostanú bez povšimnutia” a zákazníci z USA si to nevšimnú.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár