Coinbase – obchodná platforma financovaná súkromným kapitálom a “digitálna peňaženka” meny Bitcoin tento týždeň vydala jej aplikáciu pre operačný systém iOS, ktorý na iPhone umožňuje nákup, predaj a posielanie tejto virtuálnej meny z Vášho mobilného telefónu. Aplikácia synchronizuje váš účet na webe Coinbase, čím sa aktualizácia účtu zobrazí okamžite na oboch.

Coinbase predtým začala ponúkať aplikácie pre užívateľov bežiacich na systéme Android. U oboch aplikácií – Coinbase predpokladá obavy u jej užívateľov, ktorí môžu byť na pozore pred inštaláciou tejto aplikácie, ktorá priamo prepojí jej bankový účet – Môžete nastaviť heslo pre získanie určitej miery bezpečnosti. A ak telefón bude stratený alebo ukradnutý, môžete vzdialene vypnúť prístup k tetjo aplikácii.

Predstavenie na IPhone je vykonané v čase, kedy popularita meny Bitcoin znova zaznamenáva vlnu mediálnej pozornosti a získavaniu nových používateľov. (Na Coinbase ste si počas tohto týždňa mohli kúpiť jeden Bitcoin za zhruba 200 dolárov, čo je najvyššia cena od apríla. Predajná cena zároveň dosahovala úroveň 197 dolárov.)

Michael Terpin, spoluzakladateľ skupiny BitAngels, ktorá investuje do začínajúcich projektovmeny Bitcoin, uviedol, že nedávny nárast cien vďačí do značnej miery za rastúce prijatie meny Bitcoin v Číne. Dňa 14. októbra, diverzifikovaná internetová spoločnosť – Baidu ktorá prevádzkuje najväčší internetový vyhľadávač v Číne, začala prijímať Bitcoin pre jej webové služby, ktoré ponúka – Jiasule, cez jednu z jej dcérskych spoločností.

Terpin dodal: “Máme tu teda jeden z veľkých podnikov, ktorý začal akcepetovať menu Bitcoin.” Spoločnosť Baidu sa verejne obchoduje na burze Nasdaq a má trhovú kapitalizáciu 53 miliárd dolárov. Je to pečiatka schválenia od veľkej korporácie, čo je tzv. prelomenie čínskeho mlčania o zákonnosti Bitcoinu.” V súčasnej dobe existuje najmenej 10. čínskych operátorov meny Bitcoin a najväčším z nich je BTCChina.

Súvisiace: Google v Číne bude aktuálne príjmať platby menou Bitcoin

Spolu so zvýšeným záujmom, však mena Bitcoin v posledných mesiacoch prestála rad šokov. Najpozoruhodnejším prípadom bolo zatknutie jej údajného zakladateľa spoločnosti Silk Road – Rossa Ulbrichta.

Emily Spaven, spisovateľ pre webu noviniek okolo meny Bitcoin – CoinDesk tento týždeň povedal , že celosvetová mediálna pozornosť okolo Silk Road, môže byť v konečnom dôsledku v skutočnosti prospechom pre Bitcoin tým, že zvýši jej profiláciu a zlepšiť jej image. Niektorí ľudí sa môžu cítiť istejšie, keďže nie je menou pre slávne ilegálne spoločnosti.

Hodnota meny Bitcoin za posledné tri týždne vzrástla – od doby, kedy prišla správa o zatknutí zakladateľa firmy Silk Road, čo spôsobilo krátky prudký pokles v cene tejto tzv. „cryptomeny“.

Ale v dlhodobom horizonte, sa povráva, že “Na trhu meny Bitcoin existuje mnoho býkov(investori zameraných na rast), vrátane väčšiny tzv. Bitcoin anjelov.”

Zdroj: TheBitcoinNews

Facebook komentár