Conor McGregor.

Conor McGregor.

Conor McGregor, bojovník z UFC pred pár dňami na Instagrame vyhlásil, že sa stal miliardárom.

“Zápasil som v súbojoch, ktoré viedli samotní miliardári, až som sa nakoniec sám stal jedným z nich,” uviedol Ír v súvislosti s jeho uverejnenou fotografiou, kde sa nachádza uprostred oktagonu organizácie UFC, pred jeho významným súbojom, proti Khabibovi Nurmagomedovi, vrámci UFC 229, uskutočnenom v priebehu minulého roka.

Vyjadrenie bojovníka na miliardárov predstavuje odkaz na jedného z vedúcich predstaviteľov UFC, ako je bývalý generálny riaditeľ Lorenzo Fertitta, ktorý má podľa spoločnosti Forbes hodnotu 1,8 miliardy dolárov.

Fertitta a jeho brat Frank Fertitta III kúpili UFC v roku 2001 za 2 milióny dolárov a v roku 2016 spoločnosť predali za 4 miliardy dolárov.

Podľa správy z Los Angeles Times v roku 2017 si prezident spoločnosti Dana White zachoval svoju úlohu v novom podniku a z obchodu zarobil 400 miliónov dolárov.

McGregor však tvrdí, že má väčšiu cenu a tvrdí, že aktuálne je sám miliardárom.

Je nepravdepodobné, že by McGregorove tvrdenie bolo pravdivým.

Podľa hodnotenia majetku časopisu Forbes pre rok 2019 medzi 100 najvýznamnejšími celebritami na tejto planéte sa McGregor nachádzal na 65. mieste, so ziskom na úrovni 47 miliónov dolárov.

Najvyššou výplatou McGregora bolo približne 100 miliónov dolárov, ktoré zarobil za zápas, ktorý prehral a bol proti Floydovi Mayweatherovi, ale tento zápas bol počas roka 2017 len vrámci boxerských pravidiel.

Odvtedy však nastúpil len do jedného zápasu, kde bol vo štvrtom kole Nurmagomedom porazeným, avšak časopis Forbes poznamenal, že vďaka tomuto zápasu zarobil 30 miliónov dolárov.

McGregor má iné zdroje príjmov. Keď spoločnosť Business Insider začiatkom tohto roka robila rozhovor s obchodným partnerom McGregora, Kenom Austinom, jeho populárna značka whisky Proper No. Twelve už predala takmer 200 000 fliaš.

Taktiež ponúka rozširujúci líniu oblečenia August McGregor a spoločnosť McGregor Sports and Entertainment je využívanou na registráciu ochranných známok, ktoré chránia jeho osobnú značku. Zároveň predáva aplikáciu MacTalk v obchode Apple App Store a prevádzkuje spravodajské webové stránky The Mac Life.

Nie je jasné, kedy sa McGregor (ak vôbec) vráti do ďalšieho zápasu oktagonu spoločnosti UFC v hodnote niekoľkých miliónov dolárov. Austin však pre spoločnosť Business Insider poznamenal, že Proper No. Twelve príde s vydaním ďalších produktov, pretože sa snaží vyplniť medzeru s poprednou írskou značkou whisky – Jameson.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes, Yahoo

Facebook komentár