Credit_Suisse_udajne_bohatym_klientom_radi_aby_zvazili_presun_aktiv_z_Britanie

Manažéri spravujúci aktíva veľmi bohatých klientov v švajčiarskej banke Credit Suisse svojim zákazníkom oznámili, aby zvážili premiestnenie aktív z Veľkej Británie z dôvodu neistoty okolo Brexitu.

Financial Times v dnešnom dni uviedol, že klienti s čistou hodnotou majetku na úrovni najmenej 30 miliónov dolárov, ktorí sú známi ako ultra-bohatí jednotlivci (UNHWI), boli upozornení, že by mohli “urýchliť” plány na presun investícií a aktív z Londýna pred nadchádzajúcim hlasovaním v Parlamente, realizované v treťom januárovom týždni.

V pondelok britská premiérka Mayová uviedla, že má v úmysle hlasovať o svojom pláne okolo Brexitu, v týždni začínajúcom 14. januára. Britský vodca opozície – Jeremy Corbyn predložil návrh pre nedôveru Mayovej a vyhlásil, že je neprijateľné, aby Parlament ďalší mesiac čakal v hlasovaní o dohode.

Britskí zákonodarcovia mali pôvodne naplánované, aby sa vyjadrili k podmienkam odchodu Británie z EÚ v priebehu minulého týždňa, ale premiérka hlasovanie odložila a pripustila, že pravdepodobne príde k stratám.

Súvisiace:
Čo znamená dohoda o Brexite pre podnikanie, trhy a ekonomiku
Britská banka čelí rizikám pre Brexit v hodnote £100 miliónov

To viedlo k veľkej neistote okolo podmienok pre Brexit – čo je niečo, čo trhy a investori naozaj nemajú radi. Financial Times v októbri tohto roku informoval, že mnohí investori ktorí sú milionármi sa ponáhľali najmä na Normanské ostrovy a do Švajčiarska, aby si založili účty a pripravovali sa na presun, keďže nechcú riskovať možnosť okolo “zdaňovania majetku”, v prípade že by sa k moci dostal Corbyn.

Nie všetci však súhlasia s tým, že odchod Británie z EÚ je správnym postupom. Jeden bankér, ktorý požiadal o to, aby nebola nebola prezradená jeho identita, poznamenal: “Rozhodne by sme nepodporovali klientov, aby dostali svoje peniaze mimo a ponáhľali sa,” … “Našou úlohou ako poradcov v oblasti správy aktív je pred hystérie upokojovať a nie ju navyšovať.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FinancialTimes

Facebook komentár