Amazon a 1 bilión.

Amazon a $1 bilión.

Apple čoskoro nemusí zostať jedinou americkou spoločnosťou s trhovou kapitalizáciou nad 1 bilión dolárov. Amazon má hodnotu okolo 940 miliárd dolárov.

Akcie spoločnosti Amazon v priebehu posledného obchodného dňa získali 2%, čím dosiahli nové rekordné maximá. Akciová spoločnosť na ktorú dohliada Jeff Bezos tak musí na trhoch dosiahnuť ďalší zisk o objeme len troch percent.

Rast spoločnosti Amazon v priebehu tohto roka dosahuje plné obrátky. Akcie maloobchodného / cloudového / mediálneho / spotrebiteľského gigantu v roku 2018 dosiahli takmer 65% výnos. Zdravotná starostlivosť môže byť ďalším veľkým trhom, ktorý spoločnosť naruší, po kúpe online lekární s názvom PillPack.

Analytici predpovedajú, že tržby spoločnosti Amazon v tomto roku vzrastú o 32% na neuveriteľných 265 miliárd dolárov a výnosy na akciu sa takmer zdvojnásobia. Ak na trhoch existuje prekážka na ceste k hodnote 1 bilión dolárov, nie je jasné, čo to bude.

Ale analytici z Wall Street si nie sú istí, či sa Amazon môže dostať pred Apple.

Podľa údajov spoločnosti Thomson Reuters je priemerná cieľová cena pre akcie spoločnosti Amazon na hodnote približne 2 100 dolárov – o 9,5% viac ako súčasná hodnota, čím by sa trhová kapitalizácia spoločnosti Amazon dostala na úroveň 1,02 bilióna dolárov.

Cieľová cena pre Apple je okolo cenovej úrovne 216,40 dolárov. To by ocenilo Apple na 1,05 bilióna dolárov.

Súvisiace:
Amazon je najväčším nákupcom online reklamy
Spoločnosť Amazon si robí zálusk už na celé krajiny

James McQuivey z Forrester Research v nedávnej správe napísal, že si myslí, že Amazon prekoná Apple – hlavne preto, že spotrebitelia sú omnoho pozitívnejšie ladení k spoločnosti Amazon. Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Forrester sa spoločnosť Amazon považovala za dôveryhodnejšiu ako spoločnosť Apple.

Apple a Amazon nie sú jedinými technologickými spoločnosťami, ktoré sa vznášajú okolo hodnoty 1 bilióna dolárov.

Je úplne možné, že materská skupina služby Google a Microsoft by túto hodnotu mohli taktiež prekonať. Alphabet má v súčasnosti hodnotu 875 miliárd dolárov, zatiaľ čo trhová kapitalizácia spoločnosti Microsoft je takmer 840 miliárd dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár