Dediči po americkej speváčke a kytaristke Janis Joplin sa rozhodli dať do dražby jej Porsche, ktoré je pomaľované psychedelickými motívmi. Očakávajú, že vozidlo sa predá zhruba za 400 000 dolárov.

Porsche 356c 1600 Cabriolet z roku 1965 mal pôvodne bielu farbu, čo sa ale speváčke zdalo príliš bežné a tak požiadala jedného zo svojich priateľov, aby jej vozidlo premaľoval. Výsledok bol nazvaný “dejiny vesmíru” a nový, pestrofarebný vzhľad auta ladil s jej neviazanou osobnosťou: vynímali sa na ňom zmes typov krajiny, motýle, medúzy a tváre Joplin a členov jej skupiny Big Brother & The Holding Company.

Súvisiace:
Ferrari Steva McQueena predané za $ 10,2 mil. – 3-násobok jeho hodnoty
Táto „rachotina“ by mohla byť predaná 2 milióny dolárov

Počas nasledujúcich rokov automobil Porsche pravidelne používala k cestám do Kalifornie, kde bývala. Kedykoľvek išla autom, fanúšikovia ho ihneď spoznávali. Sestra speváčky Laura prezradila: “Keď zaparkovala a potom sa vrátila, vždy mala za stieračom aspoň jeden odkaz.” Janis Joplin zomrela na začiatku októbra roku 1970, vo veku iba 27 rokoch na predávkovanie heroínom.

Jej rodina odvtedy voz udržiavala. Na začiatku 90. rokov bol reštaurovaný a od roku 1995 vystavený v rokenrolovej sieni slávy v Clevelande.

Zdroj: TheGuardian, WallStreetJournal

Facebook komentár