Ak si myslíte, že zbohatnutie je o šťastí, zamyslite sa znova. To môže mať viac do činenia s tým, ako trávite svoj ​​deň, počnúc od prvej hodiny zobudenia sa.

Finančný poradca Tom Corley strávil päť rokov pozorovaním viac ako 350 „bohatých“ a „chudobných“ ľudí, ako žijú, pracujú dokonca spia a zachytil to všetko vo svojej knihe, „Návyky bohatých: Každodenné úspešné návyky bohatých osôb.“ Definoval „bohatých“ ako zarábajúch aspoň 160.000 dolárov ročne a vlastniacich aspoň 3,2 mil. amerických dolárov v aktívach. Za slabý pokladal príjem pod 30.000 dolárov ročne a menej ako 5.000 dolárov v aktívach.

“Uvedomil som si, že nie tak priebeh obchodu, ako každodenné návyky a aktivity sú dôvodom pre bohatstvo alebo váš nedostatok,“ hovorí Corley.
 
Ranné vtáčatá

Corley zistil, že bohatí ľudia často využijú výhody zo skorých ranných hodín. Konkrétne 44% z nich vstáva tri hodiny pred pracovnou dobou trvajúcou medzi 9 a 5 hodinou. V týchto hodinách sa zameriavajú na sebavzdelávanie, na čítanie vzdelávacích materiálov ako sú obchodné časopisy alebo priemyselné blogy. Ako Corley hovorí, aj cvičenie vedie k vyššej produktivite v práci.

Majte vypracovaný bežný zoznam úloh

Bohatí ľudia nestrácajú čas, keď sa raz dostanú do svojej kancelárie. Väčšina má pripravený zoznam denných úloh a vyraďuje až 70% z nich každý deň. Títo ľudia nie sú posadnutí len krátkodobými plánmi. Sedemdesiat percent zo sledovaných bohatých stanovuje rovnako aj dlhodobé ciele.

Žiadne dlhé obedy

Užívať si dlhú pokojnú obed nie je zvykom boháčov. Namiesto toho, 55% networkuje, jazdí a rozhoduje sa cez obednajšiu prestávku.
 
Počítanie kalórií

Keď už hovoríme o jedle, bohatí ľudia prísne počítajú kalórie. Corley zistil, že väčšina bohatých ľudí obmedzuje spotrebu alkoholu a konzumuje nezdravé jedlá iba obmedzene, 300 kalórií denne, a to nie len preto, aby sa zmestili do úzkych džínsov. „Bohatí ľudia sú zdraví. Byť zdravý je pre nich možnosť zarábať viac peňazí,“ hovorí Corley. „Ak sú zdraví, menej maródujú, chodia cvičiť, majú viac energií, udržujú zdravie celý život, aby mohli budovať kariéru.“
  
Žiadne klebety

Zvažujte si nasledovné predtým, než začnete rozširovať najnovšie klebety na pracovisku: 79% ľudí s nízkymi príjmami sa priznáva k ohováraniu, z bohatých ľudí iba 6%.

Obmedzený prístup na internet

Konečne, keď je čas na odpočinok na konci dňa, ako relaxujete? Zamieríte do baru? Alebo vegetujete pred TV obrazovkou? Zatiaľ čo väčšina bohatých ľudí sa hlásil k činnostiam ako networking (budovanie kontaktov), dobrovoľníctvo a socializácia, Corley našiel značnú časť z nich bojovať so svojimi financiami kvôli viac ako hodinovému využívaniu internetu na rekreačné účely, a bola dvakrát vyššiu pravdepodobnosť, že sa pripoja na Facebook každý deň. 

Preložila: Erika Nagyová

Zdroj: Bankrate.com

Facebook komentár