Deti_uz_snivaju_o_tom_ze_budu_skor_znamymi_YouTubermi_ako_astronautmi_top

Podľa novej štúdie, u súčasných detí je trikrát viac pravdepodobné, že sa budú pokúšať o kariéru slavného YouTubera, ako astronauta.

Firma hračiek – Lego zrealizovala prieskum spomedzi rodičov 3 000 detí vo veku od 8 do 12 rokov z USA, Veľkej Británie a Číny, ako aj u 326 rodičov, ktorí mali deti vo veku od 5 do 12 rokov.

Takmer tretina detí v prieskume uviedla, že keď vyrastú chcú byť YouTuberom, zatiaľ čo 11% uviedlo, že chcú byť astronautom.

Odpovede sa však v závislosti od krajín líšili. Viac ako polovica detí v Číne uviedla, že ich najobľúbenejšou kariérou je byť astronautom.

V USA a Spojenom kráľovstve tento počet klesol na niečo viac ako 10%, pričom vlogger (video blogger) alebo YouTuber sa v oboch krajinách umiestnili na najvyššej priečke.

Kariérne ambície detí v USA a Veľkej Británii:

1) Vlogger / YouTuber
2) Učiteľ
3) Profesionálny športovec
4) Hudobník
5) Astronaut

Kariérne ambície detí v Číne:

1) Astronaut
2) Učiteľ
3) Hudobník
4) Profesionálny športovec
5) Vlogger/YouTuber

Tri zo štyroch detí vrámci výskumu verili, že ľudia budú žiť vo vesmíre alebo na inej planéte, pričom 96% čínskych detí verí, že je to pravda, v porovnaní so 63% v Spojenom kráľovstve a 68% v Spojených štátoch.

Na otázku, či by chceli ísť do vesmíru, 95% čínskych detí povedalo áno, zatiaľ čo v USA to povedalo takmer 70% detí a Spojenom kráľovstve 63% detí.

V roku 2017 sa v podobnom prieskume, ktorý uskutočnil spomedzi rodičov 1 000 detí vo veku do 12 rokov, zistilo, že keď vyrastú, väčšina chce byť lekárom, nasledované veterinárom, inžinierom, policajtom alebo učiteľom.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár