Deutsche_Bank_realizovala_velku_stavku_na_buducnost_financii_2017

Deutsche Bank vykonala veľkú stávku na oblasť finančných technológií.

Nemecká banka investuje do finančných technologických startupov. Práve otvorili štvrté inovačné laboratórium, ktoré tento-krát sídli vo finančnej štvrti New Yorku. Veľká časť internetových stránok je venovaná digitálnemu bankovníctvu.

Aktuálne sa taktiež snaží usilovne radiť technologických spoločnostiam z oblasti financií.

Nemecká banka si najala Tommaso Zanobiniho, ako jej vedúceho predstaviteľa pre globálne finančné technológie so sídlom v New Yorku. V poslednej dobe mal na starosti globálnu divíziu finančný technológií a služieb v spoločnosti Jefferies a predtým mal na starosti globálny tím technologických služieb v banke Barclays.

Finančno-technologická skupina Deutsche Bank je spoločným podnikom medzi skupinou finančných inštitúcií a technológiami, médiami a telekomunikáciami a Zanobini bude podávať správy špecialistke na finančné inštitúcie – Celeste Guth a bankárovi z oblasti technológií, menom Mark Keene. Vo svojej novej úlohe bude spolupracovať s menami ako Rahul Singla, ktorý vedie oblasť finančných technológií pre Ameriku a Vipin Chhajer, ktoré vedie časť podobnej divízie v EÚ.

Súvisiace:
HSBC necháva zákazníkov overovať ich bankové účty cez selfie
Finančný podvod sa stane každých 15 sekúnd!

Vytvorenie tejto divízie a získanie ďalších zamestnancov poukazuje na štvrtý podobný krok v skupine Deutsche Bank, pre oblasť finančných inštitúcií v roku 2017. John Cryan, ktorý je generálnym riaditeľom tejto divízie, v súčasnosti dohliada na činnosť v správnej rade.

Tieto kroky prichádza v zaujímavom období pre finančný sektor technológií. Morgan Stanley v poznámke počas tohto mesiaca poznamenala, že fondy firiem rizikového kapitálu, ktoré od roku 2012 do roku 2016 naliali do startupov 117 miliárd dolárov, začínajú s výberom svojich investícií. Zavedené finančné firmy sa nachádzajú v štádiu, kde začnú svoje výdavky zintenzívňovať.

V Morgan Stanley uviedli: “Startupy z oblasti finančných technológií sa stali zavedenými a aktuálne budú pravdepodobne povzbudzovať dopyt po výskume a vývoji, keďže budú príjmať ďalšie investičné rozhodnutia a v kombinácií z firmami rizikového kapitálu ich správanie bude požadovať posun, ktorý by mal ťažiť z už zavedenej návratnosti investícií.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Facebook komentár