Dieta_v_Britanii_povedalo_Alexe_svoje_prve_slovo_2018

U jedného páru v Británií ich dieťa povedalo prvé slovo práve inteligentnému reproduktoru od spoločnosti Amazon – Alexa.

Rodičia Lottie Ledgerová a Mark Brady pre britskú agentúru Caters News Agency uviedli, že ich jednoročné dieťa povedalo slovo “Alexa” zariadeniu Amazon Echo predtým, než povedalo akékoľvek z klasickejších prvých slov.

Ledgerová, ako uvádza pre New York Post poznamenala: “Jedného dňa sme ho to začali učiť. Mysleli sme si, že to bude najprv vtipné, tak sme ho v tom povzbudzovali,” … “V skutočnosti tak povedal slovo Alexa, skôr ako povedal slová mama alebo otec.”

Dieťa menom Joe, začalo pracovať so zariadením v dome starých rodičov.

Pre agentúru povedala: “Bola to jedno z mála vecí, ktoré od tej doby mohol dostať,” … “Alexa mu však povedala:” Ospravedlňujem sa, ale to neviem poskytnúť. ”

Tento príbeh je ďaleko od prvého príkladu veľmi malých detí, ktoré spolupracujú s hlasovou asistentkou. YouTube a Facebook sú plné príkladov rodičov, ktorí natáčali svoje deti v interakcii s Alexou prostredníctvom zariadenia Amazon Echo.

Samotnému Amazonu to prinieslo veľký úspech a vydal verziu populárneho zariadenia Echo Dot, ktorý je určený len pre deti. Má oveľa obmedzenejšiu funkčnosť a je spárovaná s bezpečnostnými prvkami nastavenými na základe rodičov. Farba prístroja je v jasnejších farbách, ako sú modrá, zelená a červená farba.

Môže robiť veci ako je čítanie detských kníh alebo automatické filtrovanie výslovných textov v piesňach. Funkcie, ako je hlasové nakupovanie je automaticky vypnuté.

Súvisiace:
Spoločnosť Amazon už má viac ako 500 000 zamestnancov
Amazon si požičiava peniaze lacnejšie ako Rusko, Mexiko a Čína

Prístroj, ktorý bol predstaveným v apríli, je prvým uznaním spoločnosti Amazon, kde deti môžu a mali by používať ich platformu Alexa a mohlo by to znamenať nový tlak na širšiu integráciu do života detí. Spoločnosť pravdepodobne vsadila, že keď si dieťa zvykne používať službu včas, bude ju používať, keď bude staršie – a potom ju použije na to, aby sa vedelo vykonať aj nákup.

Avšak s využívaním tohto prístroja nesúhlasia všetci.

Josh Golin pre Adweek z kampane pre Nekomerčné detstvo poznamenal: “Amazon sa môže tešiť z toho, že deti si tvoria závislosť na značkovom zariadení pre zhromažďovanie údajov, ale Echo Dot pre deti prináša množstvo problémov týkajúcich sa súkromia a vývoja detí.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, Yahoo

Facebook komentár