Dlhopisovy_kral_Jeffrey_Gundlach_vsadza_na_zlato

Očakáva rastúce šance recesie, ako aj pokles dolára

Generálny riaditeľ investičnej spoločnosti DoubleLine – Jeffrey Gundlach vsádza na zlato.

Gundlach na webstránke pre investorov na konci tohto týždňa poznamenal, že jeho nastavenie “je s ohľadom na ceny zlata sú býčie” (Býk je optimista s ohľadom na podkladové aktívum). Dodal, že jeho predikcie sú založené na očakávaní, že hodnota amerického dolára skončí rok na nižších úrovniach.

Keď americký dolár oslabuje, zlato má tendenciu zhodnocovať, pretože sa pre investorov ktorí držia iné meny stáva lacnejším.

Ceny zlata v júni dosiahli 3-mesačné maximu, keďže investori utiekli do bezpečných prútov uprostred zvýšeného napätia v obchode. Medzitým sa dolár v strede týždňa znížil na 11-týždňové minimum, keďže trh v najbližších mesiacoch vsádzal na stratégiu zníženie úrokových sadzieb.

Graf cien zlata od začiatku roka 2019:
Dlhopisovy_kral_Jeffrey_Gundlach_vsadza_na_zlato_1

Takzvaný kráľ dlhopisov je v roku 2019 opačne nastaveným ako v roku 2018, pretože aktíva ako zlato, bitcoin, akcie a dlhopisy vedeli generovať výnosy.

Napriek obchodnej vojne sa tento rok, americký akciový index S&P 500 stále nachádza vo viac ako 15% zisku, zatiaľ čo výnos 10-ročných štátnych dlhopisov v tomto mesiaci klesol na najnižšiu úroveň od roku 2017. Výnos 10-ročných dlhopisov sa taktiež dostal pod výnos 3-mesačných dlhopisov, čo predstavuje inverziu výnosovej krivky. Inverzia výnosovej krivky bola spoľahlivým signálom recesie, ktorá bola pozorne sledovaná ako odborníkmi tak aj Federálnym rezervným systémom.

Gundlach v súčasnosti vidí šance na recesiu v nasledujúcich šiestich mesiacoch v rozmedzí 40% až 45% a s ohľadom na budúci rok až v hodnote 65%. Poukázal na niekoľko ukazovateľov, ktoré blikajú načerveno, vrátane rozdielov medzi očakávaniami a súčasnými podmienkami ohľadom spotrebiteľskej dôvery, ktoré dosahujú takmer historické minimá.

Manažér taktiež poukázal na „prudký“ americký deficit, ktorý by sa mohol v ďalšej recesii stať „oveľa, oveľa horším.“

Gundlach, ktorý je uznávaným trhovým prognostikom, podľa internetových stránok cez spoločnosť DoubleLine dohliada na aktíva pod správou v hodnote 130 miliárd dolárov.

Jeho výzva na obchod s ktorou prišiel v mesiaci máj, aby investori využili volatilitu na trhu s dlhopismi, dosiahla návratnosť v hodnote viac ako 20%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CMBC, Yahoo

Facebook komentár