Dlhy_Trumpa_drzi_viac_ako_150_firiem_z_Wall_Street_2017

Novo-zvolený prezident Donald Trump a jeho obchody sú roztrúsené po celej Wall Street – medzi bankami, investičnými fondmi a ďalšími finančnými inštitúciami, čo zvyšuje obavy okolo spleti záujmov, ktoré u nastupujúceho prezidenta predstavujú potenciálne konflikty pre správu štátnych financií.

Jedná sa dlhy v rozsahoch stoviek miliónov dolárov, ktoré sú napojené k jeho nehnuteľnostiam a niektoré z nich sú podporené osobnými zárukami Donalda Trumpa. Tie podľa analýzy právnych a majetkových dokumentov denníku Wall Street Journal boli v priebehu posledných päť rokov dokonca zabalené do cenných papierov a predávané investorom po celom svete.

Trump už skôr zverejnil, že jeho podniky minimálne 10 spoločnostiam dlhujú 315 miliónov amerických dolárov. Podľa analýzy denníka WSJ, dlhy Trumpových podnikov sú držané viac ako 150 inštitúciami.

Kúpili jeho dlh potom, čo bol rozdeleným na časti a prebalený do dlhopisov, v procese známom ako sekuritizácia, ktorý bol použitým pre viac ako $1 miliardový dlh, ktorý je spojený s Trumpovými spoločnosťami.

Súvisiace:
Wall Street Journal Trumpovi: Zbavte sa svojich podielov vo firmách
“Prezident nemôže byť v konflikte záujmov” a čo tak Trump?

Výsledkom je, že širšie spektrum finančných inštitúcií, tak okolo nového prezidenta USA aktuálne držia nebezpečne rozsiahle pozície.

V prípade, že Trumpove podniky nebudú vedieť splácať svoje dlhy, obrie finančné inštitúcie, ktoré slúžia ako takzvaní špeciálny správcovia týchto úverov, by mali mať právomoc na uzavretie okien, ktoré slúžia k poskytovaniu finančných prostriedkov pre Trumpove nehnuteľnosti, alebo sa budú usilovať o desiatky miliónov dolárov, ktoré Trump osobne v pôžičkách zagarantoval.

Dlhy_Trumpa_drzi_viac_ako_150_firiem_z_Wall_Street_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: The WallStreet Journal

Facebook komentár