Je tu niečo, čo jednoducho nie je úplne v poriadku pri príbehoch o dominancii Android-u pred Apple a podiele na trhu.

Napriek skutočnosti, že Apple má iba 15% svetového trhu, jeho význam je výrazne väčší.

Najnovšie dôkazy pochádzajú od spoločnosti Deutsche Telekom, ktorá oznámila plány na predaj iPhone-u v tomto roku u spoločnosti T-Mobile v USA.

Po celé roky chcel  T-Mobile ponúkať iPhone, ale Apple odmietol, výrobu iPhone-u, ktorý by bežal na sieti spoločnosti T-Mobile. Pravdepodobne chcel viac peňazí ako bol T-Mobile ochotný zaplatiť. Skôr než zmena prístroja na sieť T-Mobile-u, sa stal opak a T-Mobile zmenil svoju sieť na sieť schopnú na prácu s iPhone-om.

Teraz, keď T-Mobile s podielom 10% amerického trhu má iPhone, nemecký predseda tejto spoločnosti vyhlásil: “Pridali sme udržateľným spôsobom posledný kúsok skladačky pre zvýšenie konkurencieschopnosti T-Mobile-u v USA.”

Premýšľajme chvíľku o tom.

T-Mobile, ktorý bol prvým partnerom Android-u si myslí, že iPhone je potrebný na trvalú konkurencieschopnosť.

Skôr v tomto roku, T-Mobile uviedol, že vo štvrtom štvrťroku 2011 stratil 700.000 zákazníkov, pretože nemal v ponuke iPhone.

Ak je Android tak populárny a vyhráva u toľkých zákazníkov, tak prečo sa T-Mobile usilovne hrnie k iPhone-u? Prečo si T-Mobile myslí, že nemôže byť trvale konkurencieschopný bez iPhone-u?

Jediný záver, ktorý môžeme dosiahnuť je, že Android, cez jeho veľké zisky z podielov na trhu nemá žiadny skutočný potenciál u bežných spotrebiteľov.

Toto je veľký problém pre Google.

Android je na trhu päť rokov, ale ľudia, ak majú možnosť, stále volia iPhone. Dokonca, keď nemajú inú možnosť, sú ochotní kvôli iPhone-u zmeniť prácu.

Nevieme, čo sa deje s operačným systémom Android, ale nech je to čokoľvek, Google to potrebuje opraviť.

Preložil: Peter Makyš

Zdroj: YahooFinance.com

Facebook komentár