Módnemu dizajnovému duu Domenico Dolce a Stefano Gabbana v stredu odovzdali podmienečný trest odňatia slobody v trvaní jedného roka a ôsmich mesiacov pre skrývajú stoviek miliónov eur pre daňovými orgánmi.

Návrhári, ktorí sú skoro rovnako slávny ako hviezdy, ktoré šatia, neboli prítomní na súde v Miláne a popreli obvinenia. Vzhľadom na zložitosť a dĺžku odvolacieho konania, je nepravdepodobné, že strávia nejaký čas vo väzení.

Štátny zástupca Gaetano Ruta požiadal o dva a pol roka. Sudca im dal podmienečný trest.

Hovorca spoločnosti odmietol dať okamžitý komentár.

Úspech značky Dolce & Gabbana a ich sexi korzetových šiat a oblekov na mieru, obľúbených celebritami ako Kylie Minogue, Kate Moss a Bryan Ferry, dali spoločnosti očarujúci štýl.

Hostil narodeninovú oslavu priateľky a klientky Madonny v roku 2009 v ich vile nad elegantným letoviskom Portofino.

Prípad sa datuje do vyšetrovania, ktoré začalo v roku 2008, keď úrady rozpútali ťaženie proti daňovým únikom, ako finančná kríza začala hrýzť. Ale vyšetrovanie, ktoré zachvátilo i dvoch návrhárov, je jedným z mála dôležitých prípadov, ktorý sa dostal pred súd.

Sudca v stredu rozhodol, že pár predal svoju značku luxemburskej Gado holdingovej spoločnosti v roku 2004, aby zabránil vyhláseniu dane z licenčných poplatkov vo výške približne 1 miliardy eur (1,3 miliardy dolárov).

Súvisiace: Duo Dolce & Gabbana odsúdené na 18 mesiacov vo väzení

Extravagantné návrhy dvojice sú inšpirované sparným ostrovom Sicília na juhu Talianska, kde sa narodil v roku 1958 Dolce. Stretol Gabbana (teraz 50 ročný) v jeho domovskom meste v Miláne, kde ukázal svoje prvé kolekcie v roku 1985.

Značka sa ujala medzinárodne v roku 1990 a globálne tržby zastali tesne pod 1,5 miliardami eur v roku 2011.

Dvojica vždy hovorila, že sú nevinní.

“Každý vie, že sme nič neurobili,” Gabbana tweet-oval v júni 2012 po začatí procesu.

Ale Gabbanovou jedinou reakciou zatiaľ v stredu bol tweet fotografie konára farebného citrusového stromu, len pár sekúnd po vynesení rozsudku.

Zdroj: LATimes

Facebook komentár