Ako Donald Trump_v_aktualnej_kampani_mina_svoje_miliony_top

V rámci prezidentskej kampane prezidenta Donalda Trumpa pre opätovné znovuzvolenie sa vynaložilo viac ako 6 miliónov dolárov na výdavky počas prvej polovice roka 2018. S týmto výsledkom prišli údaje federálnej volebnej komisie.

A viac ako polovica týchto platieb sa dostala do jednej z dvoch kategórií – digitálne a právne poradenstvo.

Trumpova, v júli zverejnené štvrťročné podanie u komisie FEC ukázalo, že na kampaň súčasného prezidenta bolo vynaložených oveľa viac finančných prostriedkov ako v kampani bývalého prezidenta Baracka Obamu, v rámci podobného časového rozpätia, v poslednom volebnom cykle. Väčšinu z toho možno pripísať Trumpovej kampani, ktorý tak svoju propagáciu od samotného nástupu do úradu zintenzívnil, čo sa považuje za bezprecedentný krok.

Kampaň prezidenta zatiaľ vynaložila viac ako 600 000 dolárov v súvislosti s nákladmi, ktoré priamo súvisia s uvedením kampane, okrem ďalších 330 000 dolárov ktoré súvisia cestovnými výdavkami.

V právnej oblasti kampane, tím Donalda Trumpa v roku 2018 vynaložil viac ako 1 milión amerických dolárov. Najviac z týchto poplatkov získali advokátske kancelárie Jones Day, Larocca Hornik Rosen Greenberg a Blaha LLP a spoločnosť Harder LLP.

Súvisiace:
Ako prišiel Donald Trump k svojim peniazom?
Donald Trump je oficiálne najbohatším americkým prezidentom v histórii

Najväčšia časť finančných prostriedkov v rámci kampane Trump smerovala do firmy digitálnej reklamy – konkrétne poradcu Trumpa v tejto oblasti, menom Brad Parscale a jeho spoločnosti. Trump v kampani tak v prvej polovici roka 2018 za stratégiu Parscale Strategy za účelom “digitálneho poradenstva a online reklamy” zaplatil viac ako 2,8 milióna amerických dolárov.

Ako Donald Trump_v_aktualnej_kampani_mina_svoje_miliony

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo

Facebook komentár