Donald_Trump_je_oficialne_najbohatsim_americkym_prezidentom_v_historii_2017

V piatok sa Donald Trump stal 45. prezidentom Spojených štátov.

Trump sa zároveň oficiálne stal najbohatším prezidentom v histórii USA, čím na druhé miesto odsunul Georga Washingtona, ktorý bol prvým najbohatším prezidentom krajiny.

Ako Brett LoGiurato už predtým oznámil, tento realitný magnát v júli minulého roka vydal správu kde vyhlasoval, že jeho majetok je na úrovni okolo 8,7 miliardy dolárov. Avšak, časopis Forbes odhaduje jeho čisté čistý majetok v hodnote 3,7 miliardy dolárov.

Vzhľadom na to, že prezident nezverejnil svoje daňové priznanie, jeho úplná finančná situácia zostáva nejasnou.

Ale Trumpov stav miliardára z neho robí viac ako 2-násobne bohatšieho prezidenta, akým bol Washington, ktorého predpokladaná hodnota majetku by v dnešných dolárov predstavovala približne $ 525 miliónov.

Súvisiace:
Donald Trump bude najstarším prezidentom v dejinách USA
Ako rástol majetok Donalda Trumpa voči iným úspešným miliardárom

Keby žil John F. Kennedy a zdedil by finančné impérium svojho otca, bol by v Oválnej pracovni pravdepodobne ďalším miliardárom. Niekoľko ďalších prezidentov, vrátane Thomasa Jeffersona, Theodora Roosevelta a Andrewa Jacksona držali majetky v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov.

Trump za svoj majetok môže poďakovať dedičstvu, ktoré získal pre začiatok svojej kariéry. Vďaka 1 miliónovej pôžičke od svojho otca a snahy Freda Trumpa sa mu podarilo v bankových úveroch podarilo získať viac ako 100 miliónov dolárov, ktoré použil do niekoľkých realitných projektov na Manhattane, vrátane Trump Tower a Grand Hyatt Hotel. Ako jeho realitné aktivity rástli, Trump svoj majetok investoval aj do golfových ihrísk, kasín a rôznych značkových výrobkov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, MarketWatch

Facebook komentár