Ako_dostat_svoje_podnikanie_cez_krizu_koronavirusu_1

Nedávne hodnotenie finančného dopadu koronavírusu v Číne ukázalo, že ich hospodárstvo sa v čase vrcholenia krízy prepadlo takmer o 6%. Keďže koronavírus aktuálne tvrdo zasahuje už Európu, tak aj Spojené štáty, mnohí majitelia firiem sa začínajú obávať, ako táto pandémia v konečnom dôsledku ovplyvní ich živobytie. Namiesto toho, aby panika okolo koronavírusu viedla k nesprávnemu rozhodovaniu, musíte sa sústrediť na to, aby ste pokračovali v rozumných stratégiách ktoré sú prospešné pre budúcnosť vašej firmy.

Úplne zavretie obchodu (ak to nie je potrebné) a vylúčenie zamerania marketingu a propagácie vášho podnikania môže spôsobiť dlhodobé problémy. Snažíte sa teda dostať svoje podnikanie zo súčasnej krízy okolo pandémie? Ak áno, pozrite si nižšie uvedené užitočné tipy.

Byť v spojení s vašimi zamestnancami

Jednou z najväčších chýb, ktoré môžete urobiť uprostred krízy, je odcudziť vážených členov tímu. Keďže váš tím naozaj čelí nepríjemnej situácií, musíte urobiť všetko, čo vie byť v jeho silách pre dobr vášho podnikania, aby ste vedeli, čo sa s ním deje. Z tohto dôvodu je dôležité uskutočniť rutinnú komunikáciu a podeliť sa s nimi, alebo oni s vami, aký je akčný plán na prekonanie krízy.

Ako pravdepodobne už viete, zdravotnícki pracovníci odporúčajú sociálne dištancovanie na boj proti šíreniu koronavírusu. To však neznamená, že musíte úplne ukončiť komunikáciu so svojimi spolupracovníkmi. Používanie softvéru na video-rozhovory je vynikajúci spôsob, ako sa dostať do kontaktu s vaším tímom bez toho, aby došlo k porušeniu pravidiel okolo obmedzenia sociálneho (fyzického) kontaktu. Zostať v nepretržitom kontakte so svojím tímom počas poverenej karantény môže byť ťažké, ale stojí za to vynaložiť spomínané úsilie.

Skontrolujte a optimalizujte svoj web

Taktiež je dôležité nájsť spôsob, ako sa počas tohto obdobia zamerať na podstatné veci. Ak sa po skončení komplikovanej situácie chcete opäť dostať do povedomia svojich zákazníkov, alebo získavanie nových, potom je skvelou voľbou kontrola obsahu vašich webových stránok. Prejdite si obsah a uistite sa, že je čitateľný, plný vhodných kľúčových slov a optimalizovaný pomocou správnych odkazov, ale sa snažte skontaktovať s niekym kto vám v tomto naozaj pomôže.

Súvisiace: 7 spôsobov, ako podporiť malé podniky vo vašej komunite počas krízy v dôsledku koronavírusu

Čím je obsah na vašom webe starší, tým ťažšie bude dosahovať vysoké hodnotenie. Ak si naozaj nie ste istí, ako auditovať a optimalizovať svoj obsah, naozaj musíte vyhľadať pomoc marketingového odborníka. S ich pomocou si môžete byť istí, že obsah vašich webových stránok pomôže pritiahnuť zákazníkov a bude lákať ich k používaniu vašich produktov alebo služieb.

Zostaňte v spojení s lojálnymi zákazníkmi

Ďalšou dôležitou vecou ktorú musíte urobiť, keď sa snažíte prekonať súčasnú krízu koronavírusu, je zostať v kontakte so svojimi vernými zákazníkmi. Namiesto toho, aby ste sa zbytočne snažili osloviť zákazníkov telefónom, musíte premýšľať o odoslaní vhodných e-mailov. Väčšina spotrebiteľov uprednostňuje komunikáciu so svojimi spoločnosťami, prostredníctvom e-mailu. Tieto e-maily sa dajú použiť na informovanie spotrebiteľov o tom, ako vaše podnikanie rieši túto krízu, alebo ako spôsob propagácie ponúkaných produktov/služieb.

Jeden deň po druhom

Zohľadnenie tohto spomalenia, ako dočasného nárazu na vašej ceste je naozaj rozhodujúce. Je treba zostať pozitívnym a sústrediť sa na život po zvládnutí koronavírusu, čo vám môže pomôcť udržať si zdravý rozum a dokonca vám môže pomôcť zvýšiť ziskovosť vašej firmy.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných alebo motivačných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune

Facebook komentár