Aký je rozdiel medzi Nami a Dr Dre? Okolo 620 miliónov amerických dolárov.

To je čiastka, ktorú tento rapper a producent zarobil pred zdanením v roku 2014. S týmto vyjadrením prišiel časopis Forbes, ktorý korunoval Dr. Dre za “kráľ hotovosti v Hip-Hopu.” Jeho príjmy zaznamenali najvyšší ročný rast, ako akýkoľvek iný umelec niekedy hodnotený časopisom Forbes.

Súvisiace: Diddy vedie rebríček Forbes – Zoznam najviac zarábajúcich „Hip-Hop“ umelcov

V skutočnosti jeho výsledok je väčší, ako súčet príjmov všetkých ostatných osobností hip-hopu, ktorý Forbes každoročne hodnotí za kráľov hotovosti. Tento zoznam rapperov dopĺňajú P. Diddy a Jay-Z, ktorí sa delia o 2. miesto (60 miliónov dolárov); Drake získal priečku s číslom 4 (33 miliónov dolárov); a DJ Khaled bol na 20. priečke (7 miliónov dolárov).

Nahrávacia spoločnosť mu taktiež pomohla k príjmom, ale nie tak ako väčšina nedávnych ziskov Dr Dre. Najväčšia časť prišla z predaja skupiny Beats Electronics za 3 miliardy amerických dolárov pre firmu Apple počas tohto roka (v máji). Ďalšie zisky boli realizované od firmy Beats a funkcií pre zariadenia s názvom Premium Sound, ako aj jej slúchadiel a reproduktorov, rovnako ako aj softvér a predplatné služby streamovanie hudby.

Dr Dre v roku 1986 najprv stúpal k sláve ako spoluzakladateľ vplyvnej gangsterskej rapovej skupiny NWA  a potom v roku 1991založil nahrávaciu skupinu Death Row Records, kde on mali pod sebou rapperov s menami vrátane Tupac Shakur, MC Hammer, Snoop Dogg, Eminem a 50 Cent. Túto nahrávaciu skupinu opustil v roku 1996. Dr Dre taktiež získal niekoľko Grammy, pokračoval v ďalšej produkcií a dokonca hral vo filmoch ako “Set It Off” a “Training Day”.

Súvisiace: Diddy je súčasťou spoločného podniku luxusnej tequily DeLeon s firmou Diageo

Hoci Dr Dre bol krátko po dohode spoločnosti Beats označovaný za prvého miliardára hip-hopu, denník Forbes to nepotvrdil, ale nemôže byť od tohto titulu príliš ďaleko.

V každom prípade, to nevyzerá, že by niekto z tejto oblasti mohol v dohľadnej dobe zabudnúť na Dr. Dre.

Zdroj: International Business Times

Facebook komentár