Elon Musk a Bitcoin.

Elon Musk a Bitcoin.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla – Elon Musk v neskorých sobotných hodinách uviedol, že ceny bitcoinov sa „zdajú byť vysoké“ po tom, čo sa kryptomena v priebehu tohto týždňa zvýšila na ďalšie rekordné maximum.

Cena bitcoinu – najpopulárnejšej kryptomeny sveta v piatok prekročila hlavný míľnik potom, čo trhová hodnota dosiahla viac ako 1 bilión dolárov, čo niektorých hlavných podporovateľov prekvapilo. Ethereum, ktorá je druhou najväčšou kryptomenou, tiež dosiahla rekordné maximá.

Súvisiace: Tesla nakupuje Bitcoin za $1,5 miliardy – čo ďalej?

Musk, ktorý je hlavným zástancom virtuálnych mien zverejnil tweet kde uviedol: „Peniaze sú iba údaje, ktoré nám umožňujú vyhnúť sa nepríjemnostiam pri výmennom obchode,“ … “Tieto parametre, rovnako ako všetky údaje, podliehajú oneskoreniam a chybám.” Systém sa vie vyvinúť do fázy, kedy sú minimalizované.“

V nasledujúcom príspevku Musk dodal: „To znamená, že BTC a ETH sa zdajú byť vysoko – lol,“ v reakcii na používateľa, ktorý uviedol, že zlato je lepšie ako bitcoiny aj hotovosť.

Cena kryptomeny Bitcoin sa v piatok obchodovala za menej ako 54 000 dolárov za mincu, keď sa dostala na novú úroveň, a podľa údajov spoločnosti Coin Metrics v dni vzrástol nad hodnotu 55 000 dolárov. Virtuálna mena sa dokonca v sobotu obchodovala nad hodnotou 57 000 dolárov. Cena bitcoinu sa za posledných šesť mesiacov zvýšila zhruba o 350%.

Ethereum tiež dosiahla rekordnú cenu vo výške 2 040,62 dolárov s týždenným ziskom na hodnote zhruba 12%. V sobotu sa obchodovala za 1 996 dolárov.

Súvisiace: Tesla už mohla v ziskoch z bitcoinu zarobiť viac ako z elektromobilov

Nárast bitcoinov bol čiastočne spôsobený zvýšeným prijatím zo strany významných investorov a spoločností. Najstaršia banka USA – Bank of New York Mellon tento mesiac uviedla, že chce svoje podnikanie rozšíriť aj to tohto sveta.

Spoločnosť Tesla tiež začiatkom tohto roka previedla časť svojej hotovosti do bitcoinu a uviedla, že začne akceptovať digitálnu menu ako platbu, čo je krok, ktorý vyvolal ešte väčší záujem o túto menu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár