Elon_Musk_chce_pohanat_havajsky_ostrov_pomocou_solarnych_panelov_kauai

Spoločnosť Tesla bude vytvárať energiu pre havajský ostrov Kauai, so svojimi solárnymi panelmi a jej obrými batériami.

Tesla tento projekt oficiálne predstavila na ostrove Kauai len počas včerajšieho dňa, hneď po úvodných vyjadreniach hlavného technického riaditeľa skupiny Tesla – JB Straubel a guvernéra Havaja – Davide Igeho. Spoločnosť Tesla na vytvorení projektu spolupracuje s Kauai Island Utility Cooperative (KIUC).

Solárne farma sa skladá z 54 978 solárnych panelov, čo vytvorí solárnu kapacitu o rozsahu 13 megawattov. Spoločnosť Tesla taktiež nainštaluje 272 svojich veľkých komerčných batérií – Powerpacku 2, kde budú ukladať slnečnú energiu a následne ju v noci používať.

Tesla odhaduje, že v rámci projektu sa očakáva zníženie spotreby fosílneho paliva o približne 1,6 milióna litrov ročne. Začnú vytvárať tento rozsiahly projekt v niekoľkých fázach.

Elon Musk sa so spoločnosťou Tesla dostal do oblasti solárnej energie, po akvizícii firmy SolarCity, ktorú uskutočnil v novembri minulého roka. Spoločnosť Tesla taktiež bude cez solárnu energiu napájať takmer celý ostrov Ta’u, v súostroví Americkej Samoi.

Súvisiace:
Elon Musk: Solárna strecha môže stáť menej ako bežná strecha
Mala by mať automobilka Tesla aj banku?

KIUC podpísal zmluvu so spoločnosťou Tesla na nákup 1 kilowatthodiny elektriny za 139 dolárov, v časovom horizonte viac ako 20 rokov.

Predtým než Tesla získala SolarCity, obe spoločnosti sa vo februári roka 2016 dohodli na využití 52 MWh batérií s označením Powerpack (Tesla), čo malo ostrovu pomôcť z využitím elektrickej energie.

 

Zdroj: CleanTechnica

Facebook komentár