Elon_Musk_chce_za_4_roky_prepojit_ludske_mozgy_s_pocitacmi

Elon Musk, ktorý je zakladateľom a generálny riaditeľ (CEO) Tesla povedal, že jeho najnovšia spoločnosť – Neuralink pracuje na prepojení ľudského mozgu.

Musk v rozhovore poznamenal: “Neuralink sa snaží priniesť na trh výrobok, ktorý pomôže s určitými vážnymi zraneniami mozgu, pri zmiernení príznakov epilepsie, Parkinsonovej choroby a ďalších neurodegeneratívnych chorôb a dokonca chce aby sa jej to podarilo už za štyri roky.”

Neuralink by okrem iného mala vyvíjať implantáty, ktoré by ľuďom priniesli nové možnosti využitia umelej inteligencie, zlepšili ich pamäť alebo pomohli pri ovládaní počítača myšlienkami.

Musk v rozhovore zverejnenom vo štvrtok povedal: “Keby som tento koncept vedel komunikovať s počítačom, v podstate by sa mohol zapojiť aj do konsenzuálnej telepatie.” Rozhovor bol v článku, ktorého súčasťou je takmer 40 000 slov, ktoré podrobne vysvetľovali vedu ľudského mozgu, a možností ako sa Neuralink bude snažiť k nemu pripojiť.

Súvisiace:
Mark Zuckerberg: “Budúcnosť Facebooku patrí telepatii”
Google: Ľudský mozog do roku 2030 spojíme s umelou inteligenciou

Musk na technologickej konferencii v minulom roku poznamenal: „Neurónový povraz v podobe mozgového implantátu by človeka vedel spojiť s počítačom. Následne by mu mohol zadávať príkazy už len myšlienkami.

Musk v poslednom rozhovore poznamenal: “V našich hlavách existuje veľké množstvo impulzov, ktorý následne musí mozog skomprimovať, do neuveriteľne nízkej úrovne prenosu dát s názvom reč alebo písanie.”

“Ak by existovali dve mozgové rozhrania, v skutočnosti by mohli spoločne vykonať nekomprimovanú, priamu komunikáciu s inou osobou.”

Musk ďalej uviedol: “Vytvorenie tejto technológie by mohlo trvať zhruba 8 až 10 rokov, čím by sa stala použiteľnou pre ľudí aj bez postihnutia, čo by do značnej miery záviselo na načasovaní regulačného schválenia a na tom, ako dobre budú tieto zariadenia pracovať s osobami so zdravotným postihnutím.”

V marci denník The Wall Street Journal uviedol, že Musk vytvoril spoločnosť, prostredníctvom ktorej by mohol spojiť počítače s ľudskými mozgami. Neuralink bola vlani v júni zapísaná v Kalifornii, ako spoločnosť so zameraním na “lekársky výskum” a plány na financovanie spoločnosti mal vo väčšej miere poskytovať samotný Musk.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet

Facebook komentár