Elon_Musk_Facebook_je_ochromeny_a_mali_by_ste_ho_odstranit

Elon Musk smerom k Facebooku spomenul ďalší zo svojich názorov.

Zakladateľ spoločnosti Tesla, počas víkendu odpovedal k príspevku na sociálnej sieti Twitter, kedy herec Sacha Baron Cohen, ktorý požadoval, aby Facebook svoj obsah reguloval.

Baron Cohen sa vo svojom príspevku pýtal, prečo generálny riaditeľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg môže „kontrolovať informácie, ktoré vidí 2,5 miliardy ľudí“, keď regulačné orgány nedovolia jednej osobe, aby mala rovnakú moc nad dodávkami vody alebo elektriny.

Herec a komik ďalej uviedol: „Facebook musí byť regulovaný vládami, nie vládnuť ako cisár!“

Baron Cohen je hlasným kritikom platforiem sociálnych médií vrátane služieb Twitter a video platformy od spoločnosti Google – YouTube, ktoré označuje za „najväčší propagandistický stroj v histórii“. Väčšinu z týchto zločinov režíruje sociálna sieť Facebook, ktorý podľa neho profituje z propagandy tým, že politickú reklamu nekontroluje.

Facebook obhajoval svoju politiku týkajúcu sa politických reklám a tvrdí, že z jeho platformy sú zakázané prejavy nenávisti, ako aj každý, kto sa zasadzuje za násilie. Spoločnosť neodpovedala na žiadosť o komentár k Baronovi Cohenovi a Muskovým tweetom.

Čo je Facebook?

Aj keď Musk nerozviedol, prečo si myslí, že Facebook je „ochromeným“, nie je to prvýkrát, čo platformu sociálnych médií alebo Zuckerberg verejne kritizoval.

V roku 2018 vymazal oficiálne stránky svojich spoločností – Tesla a SpaceX na Facebooku, keď sa ukázalo, že politická poradenská spoločnosť Cambridge Analytica zhromažďovala osobné informácie od 87 miliónov používateľov Facebooku bez ich vedomia.

Musk na sociálnej sieti Twitter poznamenal: „Čo je to Facebook?“

Musk má na Instagrame osobný účet, rovnako ako aj firmy Tesla a SpaceX, čo je platformou ktorý je vlastnená Facebookom. Musk už predtým povedal, že Instagram je „pravdepodobne v poriadku“, pokiaľ zostane „dosť nezávislý“ od svojej materskej spoločnosti.

Musk zároveň na spochybnenie Zuckerbergovho chápania umelej inteligencie použil Twitter, čo je téma, na ktorú majú rozdielne názory. „Hovoril som o tom s Markom. Jeho chápanie tejto témy je obmedzené,“ poznamenal Musk po vysielaní na Facebooku, v ktorom Zuckerberg povedal, že je „skutočne optimistický“ čo sa týka oblasti umelej inteligencie a už je unavený zo strachu, ktorému podľahli „pesimisti“.

Súvisiace: Elon Musk: „Umelá inteligencia urobí pracovné miesta zbytočnými“

Zuckerberg verí, že táto technológia urobí autá bezpečnejšie a bude lepšie diagnostikovať choroby. Musk to opísal ako „najväčšiu existenčnú hrozbu ľudstva“.

Kritika Facebooku – Baronom Cohenom a Muskom nasleduje po vyhlásení autora Stephena Kinga začiatkom tohto mesiaca, ktorý opustil Facebook z dôvodu obáv týkajúcich sa nepravdivých informácií a neprimeranej ochrany súkromia.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN

Facebook komentár